Zespół

Zespół Wydawnictwa KOTORI:

Beata Hachi Bamber – właściciel. Chyba najstarsza fanka yaoi w Polsce (choć nadal nie wiem czy nie mam konkurencji w osobie Lau). Zagorzała wielbicielka twórczości Yamane Ayano, Miyamoto Kano i Yazawa Ai. Wydawnictwo pozwala mi spełnić marzenia o pracy z pasji i dla pasji. Czerpię całymi garściami radość jakiej dostarcza mi atmosfera tworzona przez sympatyków wydawnictwa, a to sprawia, że cały czas mam naładowane baterie.

Anna Lau Ćwik – redakcja, korekta. Wielbicielka kotów wszelkiej maści. Straszny korektor i zapamiętały poszukiwacz błędów językowych. Dinozaurzyca, pamiętająca czasy „Załogi G” i Sandokana. Yaoistka z przypadku, zboczeniec z urodzenia. Prywatnie śpiewający politolog z bolącym kręgosłupem.

Ewa Shao Bednawska-Krętuś – redakcja. Jej miłość do Hoshi no Yakata i Sadistic Boya powinna wystarczyć za komentarz. Mówi to co myśli, a myśli… Eee… to ocenzurujmy. Ma słabość do uszatych stworzeń (brrr) i wielką miłością darzy swoje laleczki,. Wróć, dollfy.

Marcin Baton Batarowski – koordynator prac wszelakich, niezastąpiony członek zespołu, dla którego słowo przyjaźń, nie jest pustosłowiem. Początkujący yaoista i wielki fan Japonii. Marzyciel i optymista, nieprzejmujący się zdaniem innych, idący cały czas przed siebie.

Emilia Grabiec – tłumaczka języka koreańskiego. Manga to moja pasja, manhwa – moja miłość. Wieczna romantyczka z lekko pesymistycznym spojrzeniem na życie. Uwielbiam książki, nie znoszę wszelkiego rodzaju robactwa.

Tomasz Molski – tłumacz języka japońskiego. Zagorzały fan wielkich robotów od czasu wypożyczenia kasety video z 6 odcinkami Super Dimension Fortress Macross te dobre 20 lat temu. Anglisto-japonista z wykształcenia, gracz z pasji, tłumacz yaoi z konieczności.

Agnieszka Dobrochowska – tłumaczka języka chińskiego. Zapalona sinolożka, obecnie przebywająca na stypendium językowym w ChRL. Miłośniczka chińskiej kuchni, szczególnie tej piekielnie ostrej – syczuańskiej. Nie pogardzi też zupą z psa czy wężem na patyku. Urodzona miłośniczka sportu – bieganie, rower, rolki to jej pasja. Dopiero zaczyna swoją przygodę z yaoi, kto wie co czas pokaże?

______________________________________________________________________________________

Współpraca:

Marcin Bronicki – grafik, muzyk, artysta. Twórca naszego logo. Człowiek odpowiedzialny za onomatopeje spędzające nam sen z powiek oraz za projekty graficzne okładek.