Pierwsza pyrkonowa nowość – shoujo

Naszą pierwszą pyrkonową nowością jest manga shoujo „Torikagoshou no Kyou mo Nemutai Juunintachi”. Autorkami tego komiksu są: znana i lubiana przez Was rysowniczka Rihito Takarai („Seven days”, „Ten count”) oraz odpowiedzialna za scenariusz Yukako Kabei. Jest ona również autorką książki, na podstawie której powstał komiks.

Szczegóły polskiego wydania:

 • polski tytuł: Klatka dla ptaków (tytuł roboczy)
 • format: 130 x 182 mm
 • okładka: miękka ze skrzydełkami
 • gatunek: okruchy życia, romans
 • cena okładkowa: 22,90 zł
 • liczba tomów: 3 (tytuł zakończony)
 • termin wydania tomu pierwszego: 18 maja 2018

Szesnastoletnia Kizuna Etou należy do grupy dziewcząt rywalizujących między sobą w pewnej „grze”. Polega ona na umawianiu się z mężczyznami o zasobnych portfelach na „płatne randki”. Wygrywa ta, która na koniec dnia może pochwalić się największym łupem. Wśród zbuntowanych nastolatek panuje jednak kilka niepisanych, ale rygorystycznie przestrzeganych, zasad. Jedna z nich mówi, że podczas „randki” nie można uprawiać seksu. Inna natomiast, że z grupy nikt nie ma prawa odejść. Czy Kizuna odważy się na ten krok, kiedy zostanie zmuszona do pobicia przyjaciółki, która jako pierwsza postanowiła zrezygnować z „gry”? I czy na jej decyzję wpłynie propozycja pewnego malarza…?

 

Torikagosou Torikagosou

Torikagosou

15 komentarzy

 1. Sally /

  Ola, proszę, nie dopytuj się, bo jak odpowiedzą, że „nie”, to mi chyba serducho pęknie. Tak bardzo bym to chciała. Już wolę żyć w błogiej nieświadomości.

  • Przekonaj mnie, proszę, że to jest dobra manga. Bo pierwsze dwa rozdziały wzbudzają we mnie wręcz odrazę z powodu bezbrzeżnie głupiego zawiązania fabuły.

 2. Valgaaf /

  Ooops, sorka. Pomyliłem tytuły. Odnośnie do Grainerie to potwierdzam, do tej pory dwa wydane tomy.

 3. Nie sądziłam, że ta manga zawita u nas! Ale bardzo się cieszę, mam do niej ogromny sentyment 🙂 Na pewno kupię, dziękuję Kotori!

 4. Kumiko /

  Muszę się dobrze zastanowić nad tą pozycją. Osobiście wolałabym Grainerie od pani Rihito.

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *