Opowiadania Kotori – wyniki II tury

Drodzy Autorzy, Kochani Czytelnicy! I oto stało się. Po wielu burzliwych dyskusjach, spośród trzydziestu dziewięciu opowiadań drugiej tury konkursu wyłoniliśmy te, które dołączą do siedmiu tekstów wybranych w grudniu.

1. Obraz duszy – Arestena i Arisaka
2. W twoich snach – Paulina Klimentowska
3. Słowa niewypowiedziane – Urszula Sikorska

Dla przypomnienia poniżej zamieszczamy listę podsumowującą pierwszą turę konkursu:

4. Pożegnanie – Bibszop Literacky
5. Mamą być – Theia
6. Duchy Utopii – K.W.
7. O trzech facetach szukających kota w Teksasie – J. Q. Rodriguez
8. Modlitwa robota – Anna Maria Vanitachi
9. Osiemnaście dołków – Hag
10. Czekam – Shoko Yoshida

Wszystkim, którzy nadesłali swoje prace, jesteśmy bardzo wdzięczni! Dziękujemy za Waszą ciężką pracę i za to, że zechcieliście podzielić się z nami twórczością. Do wszystkich uczestników roześlemy maile. Spodziewajcie się ich wkrótce.

13 komentarzy

 1. anego /

  Plakat z Rezą jest cudowny!!!!!!!!!!

 2. Od początku były skrzydełka.
  Obwoluta to ZUO.

 3. KurisuKoe /

  Mam małe pytanko do wydawnictwa. Czy któraś z Waszych publikacji miała w oryginalne obwolutę a wydając zrezygnowaliście z niej? Pytam, bo trochę mnie to zastanawia, kiedy patrzę na moją półkę i jestem ciekawa. 🙂

 4. mello24 /

  Czy jest już ustalony termin premiery OK 3?

 5. Michiyo /

  A ja tylko nie rozumiem jednej rzeczy. Słyszałam od kogoś, kto słyszał od kogoś 😉 , że pani Paulina Klimentowska, która dostała się do antologii, jest jednocześnie w jury. No, nie tyle w jury, co ponoć ocenia opowiadania, które nie dostały się do antologii. Czy to jest fair, żeby ktoś, kto dostał się do antologii, jednocześnie uczestniczył w ocenie pozostałych albo nawet był w jury wybierającym? Bo tak to wygląda. To trochę nie fair wobec innych autorów, nieważne, jak doskonałe by jej opowiadania nie były (bo na pewno są, w to nie wątpię). Jury czy nawet tylko oceniający opowiadania nie powinni się jednak pokrywać z autorkami, tak chyba nie ma w profesjonalnych wydawnictwach… Sama autorką nie jestem, bo pisać w nie umiem, wypowiadam się jako zaniepokojona czytelniczka.

  • Pani Paulina Klimentowska jest osobą, która współpracuje z nami przy ocenie opowiadań. Jej merytoryczne uwagi są dla nas bardzo cenne. Jesteśmy jej niezmierni wdzięczni za dziesiątki godzin, które poświęca. Pani Paulina była na tyle miła, że poświęciła swój wolny czas także na to, aby udzielić informacji wszystkim autorom, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś na temat ocen oraz uwag, jakie redakcja Kotori wysuwała w odniesieniu do ich opowiadań. Żeby sprawa była jasna: pani Paulina nie bierze udziału w wyborze opowiadań, które trafiają do książki. Tym samym nie zachodzi konflikt interesów. Oczywistym jest również, że nie brała ona udziału w dyskusji na temat własnego opowiadania.
   Z punktu widzenia czytelnika pomoc osoby o takiej wiedzy i doświadczeniu nie powinna być powodem do niepokoju. Ta pomoc przyczynia się do, mamy nadzieję, coraz lepszej jakości opowiadań.

 6. mello24 /

  Czy Opowiadania Kotori 3 mają już ustalony termin premiery?

 7. anego /

  A ja gratuluje wszystkim, i z niecierpliwością czekam na trzeci tom opowiadań^^

 8. Pazuzu /

  A jakie dokładnie trzeba spełniać warunki? I czy też tekst ma być na wyłączność – tj. niepublikowany nigdzie indziej?

  Tak tylko się pytam, bo nie wiem, czy po usłyszeniu co Szanowna Redakcja myśli o moich wypocinach mam jeszcze odwagę je pokazać. 😉

 9. Ja bym nie chciala nikogo wiecej skrzywdzic, wy mi wystarczycie XDDDDD

 10. A na kiedy jest przewidziana publikacja tomu?

 11. Wszystkich chętnych autorów, którzy chcieliby się opublikować w Czytelni Kotori, zapraszamy. Przyjmiemy każdy tekst.

 12. P.B. /

  Ech, nie udało się. No nic, może następnym razem.

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *