Ogłoszenie wyników konkursu

Po burzliwych dyskusjach udało nam się wyłonić zwycięzców drugiego etapu konkursu do kolejnego tomu „Opowiadań Kotori”. W drugim tomie znajdą się, oprócz wymienionych wcześniej sześciu opowiadań, następujące tytuły (kolejność przypadkowa):

1. Jednym cięciem – Dominik „Charlie” Malinowski
2. Spowiedź – Magdalena Modzelewska
3. Gdzieś tam – Maja Małowiecka
4. Podróż do Raju – Paulina „Iosellin” Klimentowska
5. Zrozumieć chemię – Mad Dios
6. Kociak – Paulina „Velveten” Kapusta
7. Miłosny truciciel – Katarzyna „Eo” Lisowska
8. Zielone – Arwi Michaelis

Serdecznie gratulujemy! Poziom prac, które wpłynęły był naprawdę bardzo wysoki i miałyśmy twardy orzech do zgryzienia. Drugi tom „Opowiadań Kotori”? na pewno nie zawiedzie oczekiwań naszych Czytelników. O tym, co znajdziecie jeszcze w książce, oprócz 14 opowiadań, napiszemy przy prezentacji okładki. Premierę książki planujemy na marzec. Dokładną datę podamy wkrótce.

101 komentarzy

 1. Velveten /

  Ojej…udało mi się 😀
  Wybaczcie opóźnienia w kontakcie, w domku siedziałam, gdzie internetu niet…:D
  Bardzo się cieszę, że moje opowiadanie się dostało! Będzie się czym rodzinie chwalić XD

 2. anego /

  Chociaż powiedzcie, kto to będzie robi! BŁAGAM!!!!!!!!!!!

 3. anego /

  A można coś jaśniej, bo ja jestem tak nie rozgarnięta, że tego nie znajdę nawet za rok XP

 4. Meliona /

  Wydacie Totally Captivated? Czy wyda to yumegari? Albo nikt tego nie wyda, khe hehe. Bo każdy się już pogubił. Jeżeli nie chcecie na to odp., to w porządku. Zapytałam z czystej ciekawości.

 5. anego /

  Kochani, wiecie może czy jest możliwy dalszy ciąg opowiadania „Z cukrem czy bez?” Eweliny Seweryniak?????

 6. Marta /

  To było pod Leśny Ptak 😀

 7. Rizu /

  Nie widzę na liście żadnego opowiadania Atram, więc szczelam focha ;P

 8. Nie wiedzieć czemu, zamiast „Jednym cięciem”, przeczytałam z „b” zamiast „d” O.o XD …Co ja czytam, a może… co ja paczę? XD

  A tak poza tym – gratulacje dla autorów ;3

  • Sasanka /

   Nice XD

  • iosellin /

   dobrze, że tylko tyle, mogłaś jeszcze nie zauważyć ogonka przy „ę” ;P

   • Też fakt xD [Ciekawe jakby takie coś wyglądało XD]

    • Sasanka /

     „Jebnym cieciem”
     Muahahhaha XD

     • I tak z dramatu wyszła komedia xD [zakładając, że to opowiadanie byłoby dramatem, oczywiście xD]

     • Dobra, czas w tym miejscu podpuścić Rizu.
      Rizu! Tytuł dla Ciebie: „Jebnym cieciem”.

     • Rizu /

      Co znowu, czemu ja?! xD Nie wiem jaki tytuł mnie podpuści. Nie wiem! Nic nie wiem! (a może „niczego nie wiem”?). Czego wy ode mnie chcecie?! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!

      Ale fakt, tytuł byłby ZUY ;D

     • Nekiro /

      „Jebnym cieciem”, uśmiałam się 😀 już widzę streszczenie takiego opowiadania: „Dobry cieć w oczach gimnazjalistów to taki, który po cichu kupi uczniom alkohol i przymknie oko na palenie za budynkiem szkoły. Jednak w gimnazjum przy ul. Hotelowej, cieć oddaje uczniom także inne przysługi…” XD

     • Rizu /

      … ta fabuła byłaby jeszcze gorsza niż ten tytuł xD
      nn.. nie… must…. resist… the urge… to take upon this challenge! aaaarghhhh!

     • Pisaj, a nie się opierasz ;d

     • Brzuch mnie boli.

      Poza tym jak to tak brać pomysły innych? 😛 Tytuł do feniksa to przynajmniej wyszedł spod mojego komenta ;D Aczkolwiek chodzi mi po głowie, by jeden pomysł sprzed paru postów i ich komentarzy wykorzystać/sparafrazować ;D

     • Charlie /

      >XD czekam ;p

     • Biedny brzuch Rizu.
      To trochę jak inspirowanie się pomysłami innych… zawsze możesz dodać „współautora/ów”. 😛 Dobra, to głupie.
      Niemniej na cokolwiek byś się nie zdecydowała – czekam. 😀

     • Nie wiem, jak mam to napisać na dole [nie ma nigdzie ‚odpowiedz’, albo to ja trep jestem x_x xD], ale odpowiadam na komentarze Rizu:

      Rizu, pierwsze słowo tytułu moje, drugie Iosellin – co z tego będziemy miały? 😀 XD

     • A Nekiro: opis opowiadania genialny, chcę takie XD [choć może nie w gimnazjum się dziejące, w liceum chociaż! xD]

     • Nekiro /

      Aya, ja się nie podejmę… Ale pomysł Jebnego Ciecia jest… do wykorzystania XD zachęcam, też bym przeczytała. 🙂

     • Aya – buzi? wdzięczność wuatcy? ;D

     • choć nie mówiłam o jebnym cieciu tylko o czymś spod innego posta kotori ;D

     • Eee? Rizu, nie ma tak, ja chcę „jebnego ciecia” 😀 I kropka xD

     • Taka presja społeczna! *mdleje*

 9. Yunoha /

  Gratuluję wszystkich załapania się do drugiego tomiku antologii. Jak widzę Eo ponownie bez trudu załapała się uwiecznienie w kolejnej pozycji książkowej. Jeszcze kilka takich akcji, że będzie bardziej niż pewne, że przy kolejnych wydaniach, pozycja Eo w antologii będzie jak stała posada. Chyba nie trzeba nic więcej dodawać. Może też znajdą się inne takie osoby.
  Zastanawia mnie teraz sprawa zapowiadanych wcześniej pozycji. Jedna licencja już jakiś czas temu była praktycznie podpisywana. Inna chyba też… A jednak cały czas wieje pustkami informacyjnymi na ten temat.
  Zamiast tego, dla odwrócenia uwagi (żeby pokazać, że cały czas pracujecie i jesteście w ciągłym biegu) wystawiacie inne posty… okładka Lalkarza… Koniec konkursu, wyniki konkursu… A kiedy pojawi się jakiś post dotyczący zapowiedzi jakiegoś tytułu „xxx”, który zostanie wydany tego dnia, a tom drugi (o ile przy tym tytule takowy istnieje) tyle później…
  Zapowiadaliście, że już niedługo pojawi się stosowna informacja na temat najnowszych zapowiedzi, jednak w waszym mniemaniu ile czasu obejmuje pojęcie: „niedługo”?
  No i co z ankietami? Kiedy dacie jakieś oficjalne wyniki tych ankiet? Czy to może był kolejny wielki pomysł, do odwrócenia naszej uwagi od braku działania ze strony osób pozyskujących licencję?

  • Sasanka /

   Bardzo dziękujemy za wyszczególnienie nam tych problemów.

   Co do pierwszej kwestii to zawsze miło widzieć tak uprzejmą osobę, która umie szczerze i serdecznie pogratulować sukcesu, przez takie gesty najłatwiej poznać prawdziwy charakter człowieka.
   My również cieszymy się wraz z osobami, które zakwalifikowały się do tej tury ?Opowiadań?. Osobiście mam kilku pretendentów do zajęcia stałego miejsca w naszych wydaniach. Mamy nadzieję, iż czytelnicy zgodzą się jednak z naszą polityka, że dobry tekst powinien zostać opublikowany, niezależnie od tego kto go napisał.

   Cóż powiedzieć mogę na temat zamieszczania informacji o książkach. Do tej pory wydawało nam się, iż druk tak wnętrza książki jak i jej okładki to właśnie to czym zajmują się wydawnictwa. A zamieszczanie okładki jest przyjętym sposobem pokazania tego, co aktualnie jest wydawane. Może jednak się mylimy, w takim razie czekamy na sprostowanie.

   Koniec nastąpi w momencie gdy wypełni ona założone przez nas, dla wyciągnięcia najlepszych statystyk, parametry. Jeżeli mogę jednak uprzejmie zauważyć wyniki ankiety wyświetlają się non stop. Trzeba jedynie wziąć w niej udział. Spróbuj, trzeba tylko kliknąć i zagłosować ? najechać kursorem na odpowiedz, zaznaczyć ją a następnie kliknąć na przycisk głosuj. Naprawdę nie należy się bać, to nie jest trudne.

   W tym miejscu chciała bym skorzystać ze sposobności i podziękować wszystkim osobom, które wzięły w niej udział. Ankieta ta pozwala nam określić czego oczekujecie i dostosować do tego nasze działania.

   Co do samych licencji to uprzejmie zwracam uwagę na fakt, iż mowa była o jednym tytule do którego niedługo nabędziemy prawa. Brak określenia terminu wypływa z tego iż cała korespondencja i uzgodnienia dotyczące zapisów licencji przekazywana jest wydawnictwom poprzez japońskiego agenta. Oczywiście fakt ten jest Ci na pewno wiadomy. Do czynienia mamy jednak zupełnie z inną kulturą, innym trybem życia, pracy a po części i myślenia co wpływa choćby na częstotliwość odpowiedzi, mniej więcej raz na miesiąc.
   Niestety nawet działające od dawna wydawnictwa negocjują sprzedaż licencji latami (o ile mnie pamięć nie myli JG starało się 2 lata o ostatni tytuł). Jak łatwo policzyć my jeszcze nie skończyliśmy roku, za co jak widać wypada nam przeprosić.

   Oczywiście część odpowiedzialności za zwłokę spada na nas, za co bijemy się w pierś, ponieważ podjęliśmy decyzję by nie ogłaszać tytułu do którego praw nie posiadamy. Możemy przedstawić wam listę pozycji o które wystąpiliśmy, napisać wam na stronie śliczne zapowiedzi a później przesuwać je to o kwartał, to o dwa… . Tylko czy naprawdę chcecie byśmy tak działali? Czy takie fałszywe zapowiedzi są lepsze niż szczerość w postaci stwierdzenia ?ogłosimy gdy będzie licencja??
   Nie chcemy tego robić, bo sami nie chcielibyśmy być tak potraktowani.
   Z drugiej strony na opóźnienia w zapowiedziach składa się także podjęta przez nas współpraca z nowymi agentami w celu dotarcia do nowych wydawców. Zyskanie ich zaufania jest jednak rzeczą czasochłonną i nie da jej się przeskoczyć.
   Zaś o wydumanych warunkach sprzedaży czy dodatkowych obostrzeniach w licencji i ogólnej niechęci dla młodych wydawnictw ze strony japońskiej nawet nie ma co wspominać. Jedyne co nas w tym względzie trzyma przy życiu to wasza wiara w nas 🙂 Serdecznie dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa, w takich momentach można rozpoznać prawdziwych przyjaciół i fanów.
   Mamy nadzieję, iż nasi wierni fani wybaczą nam początkowe niedociągnięcia. Oczywiście jesteśmy w stanie od dotychczasowego europejskiego agenta dostać każdy tytuł, który ma w swojej ofercie, jednak co z tego jeżeli wiemy, iż nie tego oczekują nasi czytelnicy.

   Bardzo dziękujemy jednak, iż tak wiele osób pokłada w nas nadzieję. Nie możemy wam jak na razie obiecać, iż będziemy działać jak szwajcarski zegarek jednak w zamian otrzymacie rzetelność i jakość. Zapewniamy, iż nie zasypujemy gruszek w popiele i ciężko pracujemy by dostać licencje na wasze ulubione tytuły.

   Rzadko można spotkać tak zatroskanych fanów dlatego jeżeli jesteś w stanie, korzystając z może z wieloletniego doświadczenia w tym zakresie, pomóc nam w przyspieszeniu negocjacji tytułów to bardzo prosimy o kontakt mailowy.

   Oczywiście przekażemy spostrzeżenia odnoście definicji słowa ?niedługo? stronie japońskiej. Z pewnością wezmą to pod uwagę.

   • Maddie /

    A nie lepiej po prostu cieszyć się tym, że cokolwiek będzie wydane i składać pieniądze? Co za różnica, kiedy przyjdzie nam się tym nacieszyć, o ile będzie dobre wydanie i tłumaczenie (tu akurat należą się prawdziwe ukłony w stronę Kotori, bo chyba nawet największy hejter yaoi czy tego wydawnictwa przyznałby, że wydania są na poziomie)?

    Ważne coby wydawnictwo w przypadku wielotomówek nie wydawało ich raz na rok, jak do niedawna czyniło Studio JG…

    • mello24 /

     Zgadzam się z tym. Jeśli ktoś nie planuje zakupić książek może zbierać pieniądze na mangę.

    • Sasanka /

     Tu możemy dać słowo, że kolejne tomy będą ukazywały się co 2 miesiące – plus minus tydzień czy dwa (to tak na wszelki wypadek zabezpieczenie, gdyby by nas znów drukarnia w kolejce przestawiła).

     Zaś sama seria zostanie przez nas zakupiona jednorazowo w całości, więc nie ma strachu, że zostanie przerwana czy złapie zawiechę przy wydaniu.

     • Maddie /

      Hmmm, albo jest to krótka seria 2+, albo dłuższa do 10 zakończona… Nie wiem, czy faktycznie mogłoby to być moje ukochane (i wielu, wielu innych xD) Koisuru, jako, że niby ta pozycja jest zakończona, ale jakieś dodatkowe chapy powstają… ;-; Cóż, trza czekać cierpliwie xD

     • Sasanka /

      Taaa…czekać ;/
      Gdyby tak walenie głowa w klawiaturę dawało jakiś efekt, to miała bym już odciśniętą na trwałe qwerty na czole XD

 10. iosellin /

  Mnie ciekawi najbardziej męski rodzynek w babskim gronie 🙂

  • Sasanka /

   A wierz mi, dobrze napisał 😀

   • iosellin /

    Domyślam się, że napisał dobrze, skoro się tu znalazł 😀
    Osobiście bardzo lubię literaturę gejowską pisaną męską ręką, więc już się cieszę na to opowiadanie:)

 11. Dopiero teraz widzę jak żałośnie wygląda tytuł „Miłosny truciciel” na tle pozostałych tekstów… xD Niemniej, gratuluję kolejnym zwycięzcom! 😀 Liczę na przyjemne chwile spędzone przy waszych opowiadaniach! 😀

  • Kaamos /

   Oj tam. Trochę dramy musi być. Nie samą komedią człowiek żyje.
   Normalnie nie kupiłabym tego tomu, bo za dużo komedii… ale męczy mnie co wymyśliła Rizu w swojej wersji Feniksa xDD

   • iosellin /

    jeśli Cię to pocieszy, to z wybranych ośmiu co najmniej dwa zdecydowanie komediami nie są 😛

    • A to was zaskoczę! Moje to właśnie komedia XD

     • Kaamos /

      Eo… i Ty Brutusie? ;;

     • Kaamos, nie samą dramą człowiek żyje ;D I tom był całkiem dramatyczny (swoją drogą, muszę opinie napisać :P)

      a w ogóle stresujecie mnie. najpierw wszyscy czekają ciekawi, a potem bedzie „eee, takie sobie”. już ja was znam! ;D

 12. Yuriko-chan /

  A kiedy można się spodziewać ukazania okładki Opowiadań? ^^

  • Sasanka /

   Myślę, że w drugiej połowie lutego.
   Rizu już maznęła szaro kurę XD teraz tylko trzeba to obrobić, opisać i takie tam.

   Naprawdę fajnie będzie wyglądała taka tęczowa kolekcja na półce 🙂

 13. HentaiAS /

  Gratuluję wszystkim co się dostali 😀

  A przy okazji chciałam się zapytać, czy mój mail z danymi i pytaniem o ilustracje doszedł?

 14. anego /

  Gratuluje!!!!!! Na stówę kupie!!!!!!!!!

 15. mello24 /

  Ja chciałam zapytać o sposób wydania OK 2. Okładka będzie tak jak obecnie wydajecie książki i mangi, ze skrzydełkami czy identycznie jak OK 1 ze zwykłą okładką?

 16. Majanna /

  A ja siedzę z zacieszem na mordce i zastanawiam się, czy uda mi się dziś zasnąć =)

 17. Lena /

  Naprawdę nie sądziłam, że moje opowiadanie się dostanie, a tu się udało O.o Gratuluję wszystkim zwyciężcom ^^

  • Maddie /

   Jestem tak bardzo ciekawa poprawek jakie wprowadziłaś :> I czy któraś z moich rad Ci się w ogóle przydała xD

   • Lena /

    Przydały się, przydały, dzięki wielkie, że chciało Ci się czytać i pisać potem, co było nie tak ^^

 18. A ja chciałam się spytać, czy przed opublikowaniem Opowiadań Kotori t2, napiszecie po kilka zdań do każdego z opowiadań? Na zasadzie zajawki… a nuż coś kogoś zaciekawi i postanowi jednak kupić tomik? 😀

 19. Arwi /

  Jeśli ktoś tak jak ja musi zobaczyć pełną listę, żeby uwierzyć, że to już… to macie, wklejam wam ja tutaj xD

  Feniks na mojej piżamie ? Aleksandra ?Rizu? Kapała
  Granice tolerancji ? Jagoda Hajzner
  Światło, srebro i kreda ? Izabela ?Erhea? Szałańska
  And I know ? InvisibleModeOn
  Chodząca katastrofa ? Aleksandra Siemiradzka
  Opowieść o złodzieju ciast ? Malina Kowalska
  Jednym cięciem ? Dominik ?Charlie? Malinowski
  Spowiedź ? Magdalena Modzelewska
  Gdzieś tam ? Maja Małowiecka
  Podróż do Raju ? Paulina ?Iosellin? Klimentowska
  Zrozumieć chemię ? Mad Dios
  Kociak ? Paulina ?Velveten? Kapusta
  Miłosny truciciel ? Katarzyna ?Eo? Lisowska
  Zielone ? Karolina ?Arwi Michaelis? Kijak

  PS. jestem tuu^ ^ udało się^ ^ przy opowiadaniach #1 powiedziałam, że będę w drugim tomie i jestem, marzenia się spełniają 😀
  Złapałam głupawkę, wybaczcie mi 😀

 20. Wiedziałam, że będzie Iosellin XD Nie mogę się doczekać, co ona tam wymyśliła ;d Pozostałe opowiadania, na które się cieszę to oczywiście Eo i Arwi Michaelis. Aww, Arwi mam nadzieję, że mnie nie zawiedziesz~

  Na resztę opowiadań tez się cieszę, ale autorek jakoś nie kojarzę 🙁 Oby wasze nazwiska wyryły mi się w pamięci po lekturze <3

 21. mello24 /

  Super. Znów będzie 14 opowiadań. Ciekawe jak to wyjdzie objętościowo. Już nie mogę się doczekać jak OK 2 będzie wydane i będę mogła przeczytać te wszystkie opowiadania. Gratuluję zwycięzcom. 🙂

 22. Nekiro /

  Będzie co czytać 🙂 Objętość chyba nie będzie mniejsza niż pierwszego tomu? Postarali się nasi autorzy, gratulacje!

 23. iosellin /

  weee… świę-tu-ję dzisiaj 😀

  • Sasanka /

   Aww… i już się nie dam rady znęcać 😉

  • Skromniacha 😀

  • Maddie /

   Masz co świętować! 🙂 I ja też mam xD
   Ale co do „Podróży…” w sumie wolałabym żeby się nie dostało i mogłabym Cię gnębić jak cholera odnośnie wydłużenia tego. Ale tak przynajmniej się pomysł nie zmarnuje, to też się cieszę. ^^,

   • Sasanka /

    NIET ! nie wolno dłużyć, wręcz można skompilować ale jest dobrze, jak jest 😀
    A ostatnie zdanie ^.^

    • Arwi /

     Jak czytam wasze komentarze to myślę sobie… „OMG, DAJCIE MI TO JUŻ!” 😀

    • Maddie /

     Jakby rozdłużyła jak myślałyśmy, byłoby dobrze. A tak IMO momentami było zbyt krótko, ale za późno przeczytałam, coby wskazać te momenty. Ale i tak jest bardzo dobrze. Wiadomka ^^

    • Maddie /

     A, właśnie, kiedy napiszecie do autorów? XD

    • iosellin /

     W sensie pozdrowienia? 😀 No dobra, wiem, zbyt dosłowna jestem 😀
     Skompilować mogę, na wydłużanie jestem zbyt leniwa 😉 Maddie za to lubi wydłużać, już ma kilka fanfików własnej produkcji 😀

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *