Artificial people: Magenta

Magenta
Recenzje i opinie:

Artificial people: Magenta #1

 

Tytuł oryginalny: Artificial people: Magenta
Rysunek: Michalina ‚KattLett’ Daszuta
Scenariusz: Michalina ‚KattLett’ Daszuta
Wydawca polski: Kotori
Wydanie polskie: wrzesień 2016
Język: polski
Format: 14,8 x 21,0
Liczba stron: 154
Okładka: miękka
Rodzaj: komiks
Gatunek: akcja, przygoda, komedia
ISBN: 978-83-63650-92-6
Cena okładkowa: 24.90zł
Nadchodzi zmierzch ery bogów… Jedno z ostatnich japońskich bóstw, Kami, tworzy laboratorium „Artificial People”, gdzie zostają powołani do życia ludzie obdarzeni boskimi zdolnościami – humodeusy.

Topaz Eihwaz Clever uważany jest za idealny twór nowej generacji. Mimo to nie odczuwa z tego powodu dumy ani nie czerpie satysfakcji. Wszystko się zmienia, gdy poznaje Smite’a, humodeusa obarczonego pewnym niebezpiecznym defektem. Smite posiada bowiem drugą osobowość zwaną „personifikacją apokalipsy”, która niesie śmierć wszystkim żywym istotom.
To jednak nie zniechęca Topaza. Wręcz przeciwnie, w niewytłumaczalny sposób przyciąga go do nowego towarzysza. Nić przyjaźni przeradza się w silną więź, kiedy obaj podejmują się schwytania Marsa, samozwańczego bojownika o czystość ludzkiej rasy, który zamierza unicestwić bóstwa oraz humodeusy.


Recenzje i opinie:

Artificial people: Magenta #2

 

Tytuł oryginalny: Artificial people: Magenta
Rysunek: Michalina ‚KattLett’ Daszuta
Scenariusz: Michalina ‚KattLett’ Daszuta
Wydawca polski: Kotori
Wydanie polskie: październik 2017
Język: polski
Format: 14,8 x 21,0
Liczba stron: 136
Okładka: miękka
Rodzaj: komiks
Gatunek: akcja, przygoda, komedia
ISBN: 978-83-63650-51-3
Cena okładkowa: 24.90zł
Po tajemniczym zniknięciu naukowców, odpowiedzialnych za projekt Tower Of Babel, Topaz i Smite jadą do centrali Konsorcjum Artificial People w Rzymie, by przeprowadzić w tej sprawie śledztwo. Jednak ich głównym zadaniem stanie się odnalezienie prototypu ultrahumodeusa będącego rezultatem owego projektu.

W trudnej misji wspierać ich będą Anzus i Jera. Żaden z nich nie przypuszcza, że próba rozwiązania zagadki doprowadzi do odkrycia tajemnicy, która na zawsze odmieni ich życie.