Czwarta pyrkonowa nowość – komedia

Tym razem naszą nowością jest komedia… i to nie jakaś tam komedia, tylko „Yotsubato!” autorstwa Kiyohiko Azumy. Tytuł zdobył Excellence Award w kategorii „Manga” na Japan Media Arts Festival w 2006 r. W 2008 r. został nominowany do Nagrody Kulturalnej im. Osamu Tezuki i Nagrody Eisnera w kategorii „Najlepsza publikacja dla dzieci”. Zdobył również drugą nagrodę w pierwszej edycji konkursu Manga Taishō. W 2016 r. ponownie został nominowany do Nagrody Kulturalnej im. Osamu Tezuki i zajął pierwsze miejsce.

Szczegóły wydania polskiego:

 • format: 130 x 182 mm
 • okładka: miękka ze skrzydełkami
 • gatunek: komedia, okruchy życia
 • cena okładkowa: 22,90 zł
 • liczba tomów: 13+
 • termin wydania tomu pierwszego: 18 maja 2018

Tuż przed rozpoczęciem letnich wakacji do pewnego miasta wraz z ojcem przeprowadza się wyjątkowo energiczna Yotsuba. Sześcioletnią dziewczynkę z dalekiej wyspy od tej pory czekają dni pełne zupełnie nowych doświadczeń.
Ciepła komedia przedstawiająca codzienność mieszkańców miasta, którym mała Yotsuba spędza sen z powiek.

 

Yotsubato!

Fate/Zero #2 – okładka

I jeszcze jedna okładka… Fate/Zero #2 pojawi się pod koniec miesiąca, ale preorder w naszym sklepiku możecie znaleźć już teraz 🙂

 

Faze/Zero


Kiritsugu Emiya, zwany Zabójcą Taumaturgów, nie cofnie się przed niczym, by podczas ostatecznej rywalizacji – Wojny o Świętego Graala – osiągnąć swój cel. Szermierz, Duch Bohatera, zrobi wszystko, by nie złamać kodeksu rycerskiego. Przepaść między Mistrzem a Sługą nie mogłaby być większa, jednak mimo dzielących ich różnic stawiają czoła kolejnym wrogim Duchom Bohaterów. Co więcej, przed Kiritsugu wyrasta groźny cień Kireia Kotomine, poszukującego prawdy agenta Świętego Kościoła…
Oto trzymający w napięciu drugi tom historii, która doprowadziła do wydarzeń z „Fate/stay night”!

 

Rycerze Sidonii #9 – okładka

Już niedługo ukaże się dziewiąty tom mangi „Rycerze Sidonii”, więc najwyższa pora pokazać obwolutę.  Tym tomem doganiamy anime, które kończy się na 43 rozdziale, a więc jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich ciekawych, co było dalej… 🙂

Preorder do kupienia w naszym sklepiku.
Wszystkie preordery planujemy rozesłać 22 lutego, w ciągu kilku kolejnych dni manga pojawi się w sklepach komiksowych.

 

Rycerze Sidonii

 


Kiedy na pokładzie Sidonii trwają przygotowania do ataku na kolosalny statek klasterowy, Nagate i hybryda Tsumugi Shiraui wyruszają na ratunek eskadrze zwiadowczej, zaatakowanej przez rój pustelniaków. Lecz czy we dwoje zdołają ocalić Izanę i przetrwać starcie z przebiegłym przeciwnikiem?

 

Trzecia pyrkonowa nowość – boys love

Niestety zmuszeni jesteśmy zmienić nieco plany dotyczące ogłoszenia dzisiejszej nowości. Do chwili obecnej nie otrzymaliśmy papierowej wersji umowy na tytuł, który mieliśmy ogłosić. Miał to być kolejny wspólny projekt z Wydawnictwem J.P.F, ale oni też czekają na „papier”. Cóż… co się odwlecze, to nie uciecze.

Zostajemy jednak w klimatach boys love. Miło nam poinformować, że naszą kolejną nowością będzie komiks Youki Nitty „Platinum pasta”. Autorka znana jest części fandomu yaoistycznego z mangi „Haru o Daite Ita” oraz dwuodcinkowej OAV pod tym samym tytułem.

Szczegóły wydania polskiego:

 • format: 130 x 182 mm
 • okładka: miękka ze skrzydełkami
 • gatunek: romans, boys love
 • cena okładkowa: 22,90 zł
 • liczba tomów: 1 (tytuł zakończony)
 • termin wydania tomu pierwszego: 18 maja 2018
 • ograniczenie wiekowe: +18

Mija rok, odkąd w pewnym nadmorskim kurorcie Mamiya otworzył włoską restaurację. Lokal cieszy się dużą popularnością dzięki jego niezwykłemu talentowi kulinarnemu oraz pierwszorzędnym składnikom, w które zaopatruje się u miejscowego hodowcy warzyw oraz zaprzyjaźnionego rybaka. Pewnego dnia Mamiya jest świadkiem sprzeczki obu dostawców, którą interpretuje jako kłótnię kochanków. Chcąc pomóc mężczyznom się pogodzić, organizuje dla nich kolację. Dopiero w jej trakcie zdaje sobie sprawę, że doszło do pewnego nieporozumienia…

Platinum pasta

Druga pyrkonowa nowość – seinen

Naszą drugą pyrkonową nowością jest dwutomowy komiks „Umibe no Onnanoko” autorstwa Inio Asano. Autor gościł już na naszym rynku dzięki wydawnictwu Hanami („Osiedle Promieniste”, „Solanin”).

Szczegóły wydania polskiego:

 • polski tytuł: Dziewczyna znad morza
 • format: 130 x 182 mm
 • okładka: miękka ze skrzydełkami
 • gatunek: dramat, okruchy życia, romans
 • cena okładkowa: 22,90 zł
 • liczba tomów: 2 (tytuł zakończony)
 • termin wydania tomu pierwszego: 18 maja 2018
 • ograniczenie wiekowe: +18

Senne nadmorskie miasteczko, gdzie życie toczy się leniwie…
Mieszka w nim Koume Sato. Właśnie przeżyła pierwsze miłosne rozczarowanie. Chłopak, z którym umówiła się na randkę, zażyczył sobie „dowodu” jej uczuć, ona zaś przystała na to z obawy przed odrzuceniem. W jednej chwili marzenia Koume o romantycznej miłości legły w gruzach.
Zdruzgotana dziewczyna próbuje jakoś to sobie poukładać. Proponuje koledze z klasy, Keisuke Isobe, nietypowy układ. Co jednak zrobi, gdy okaże się, że w życiu nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać?
Gorzko-słodka opowieść o samotności, potrzebie akceptacji i poszukiwaniu bratniej duszy. O pułapkach dojrzewania i próbach odnalezienia się w dorosłym świecie.

Umibe no Onnanoko