Ankieta: Czy kupiłabyś/kupiłbyś tę novelkę, gdyby wydano ją w Polsce?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!*
39.62%
21 39.62%
Pewnie kupię
5.66%
3 5.66%
Może się skuszę
13.21%
7 13.21%
Raczej nie
20.75%
11 20.75%
Kijem tego nie tknę!
20.75%
11 20.75%
Razem 53 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

LN [TACHIBANA Koushi/Tsunako (つなこ)] Date a Live
[Obrazek: latest?cb=20150420090516]
Okładki
Tytuł: Date a Live
Autor: TACHIBANA Koushi
Ilustracje: Tsunako (つなこ)
Liczba tomów: 11 (Ongoing)
Gatunek: Akcja, Komedia, Ecchi, Romans, Mecha
Wydawca japoński: Fujimi Shobo (Fujimi Fantasia Bunko)
Opis: Shido Itsuka jest licealistą. Ostatniego dnia wiosennej przerwy świątecznej, ogromna eksplozja niszczy sporą część miasta, zaś przed chłopakiem pojawia się tajemnicza dziewczyna ubrana w zbroję. Szwagierka Shido, Kotori, wyjawia mu, że dziewczę to zwane jest "Specjalnie Zaprojektowanym Stworzeniem Katastrofalnym: Spiritem", który wywołuje wstrząsy czasoprzestrzenne. Kotori nie wspomina, iż jest dowódcą specjalnej organizacji anty-Spiritom " Ratatosk. Zamiast tego nakazuje chłopakowi iść na randkę z nową przybyszką: "Nie proszę Cię, byś pokonał Spirita. Po prostu pozwól jej się w Tobie zakochać i uratuj świat.".

https://www.mangaupdates.com/series.html?id=73673

Na pewno nie spodoba się osobom, które szukają mitycznej "oryginalności". Date a Live oferuje rozrywkę znaną, choć nie zawsze przewidywalną. To seria z poczuciem humoru nieobrażającym inteligencji widza, spójnym wewnętrznie światem, ładnymi rysunkami i żywą akcją.
Pozwolę sobie zacytować Fenka z forum Waneko:

Cytat:- Kotori to(przybrana) młodsza siostra Shidou a nie szwagierka
- Kotori mówi mu o Ratatoskr na statku w tym samym dialogu w którym mu tłumaczy czym są Seirei(co IIRC nie do końca tłumaczy się na Spirit ale nie ma nic bliższego w języku angielskim)
- Kotori jest dowódcą jednostki na statku a nie całej organizacji
- Spartoliłeś cytat, Shidou miał nie tyle pozwolić się zakochać co ją oczarować.
- IMO Date a Live jest bardziej oryginalne od większości haremówek, chociażby tym że nie ma w nim haremowego kitu robionego pod zalepianie dziur fabularnych. Poza tym jeśli twierdzisz że wszystkie żarty są dość proste, to chyba kilka cie ominęło(choć faktycznie jest takich mało i jak już to wchodzą do głowy dopiero po jakimś czasie podczas losowych rozmyślań nad serią).

Ale i tak kupiłbym.
Haha, dzięki, bo już chciałam sama to przekleić Duży uśmiech
Date a Live to anime, do którego podchodziłem wiele razy i za każdym razem wymiękałem po kilku odc. Teraz gdy już jestem po 2 sezonach aż dziwie się, że tylko zwlekałem. Postacie były całkiem fajne, historia też niczego sobie i jeszcze film, który wyjdzie chyba w sierpniu Duży uśmiech Krótko mówiąc jestem na tak i bardzo chciałbym zobaczyć Date a Live w swojej kolekcji.
Nie wiem co mi się podoba w tej przeciętnej i średniej LN ale mi się podoba xD
Także bez wątpienia bym ją kupił. Mimo jej oczywistych wad^^ pocieszam się, że na tle innych ecchi/haremów wypada dość dobrze Uśmiech
Jeżeli wydadzą tą serie to zamówię wszystkie tomy w pre-orderze Duży uśmiech
jeśli wyjedzie to napewno kupię bo anime bardzo mi się spodobałoSerce
Było by miło jakby było ^_^

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości