Ankieta: Czy ten tytuł cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
25.64%
10 25.64%
Pewnie kupię
12.82%
5 12.82%
Może się skuszę
5.13%
2 5.13%
Raczej nie
20.51%
8 20.51%
Kijem tego nie tknę!
35.90%
14 35.90%
Razem 39 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Saburouta] Citrus
[Obrazek: Citrus_Volume_1_front_cover.jpg]

Autorka: Saburouta
Tytuł alternatywny: citrus
Gatunki: Komedia, Dramat, Yuri, Szkolne życie
Liczba tomów: 3 (kontynuowane)
Oryginalny wydawca: Ichijinsha
Opis: Początkowo nic nieznaczący pocałunek przewraca do góry nogami dotychczas spokojne życie dwóch dziewcząt. Czy aby na pewno tylko to je połączy, z jakimi przeszkodami będą się musiały zmierzyć? Przekonajcie się sami. [tanuki.pl]
[Obrazek: tumblr_npucvcp1oe1tyu03lo4_500.gif]
Co to za dziwaczna antylesbijska frakcja na forum Kotori? Wszystkie mangi yuri mają mnóstwo najniższych ocen. Serio, zachowujecie się jak ci gimnazjaliści, którzy hejtuja na każdy komiks BL wydawany w Polsce. Skrajnie to niedojrzałe.
to czemu fanki yuri nie zaczną głosować?? nie "hejtuje" tego gatunku ale jako że fanką nie jestem to na pewno nie zamierzam głosować na to że kupię skoro nie kupię!
Każdy ma prawo do tego, żeby zagłosować w zgodzie ze swoimi zainteresowaniami. Nie rozumiem tych oskarżeń Soniasonia. Nikt tu niczego nie hejtuje, a tylko pokazuje, czy kupiłby dany tytuł, czy też nie.
zaproponowałam ten tytuł, ponieważ ma naprawdę ciekawą fabułę i śliczną kreskę. chciałabym, żeby manga została wydana w polsce, ale jak widać nie warto się za bardzo starać. wiem, że każdy ma swoje zdanie i wgl. nie można nikogo zmuszać do kupna, ale kiedy się zaproponuje jakiś tytuł yuri to od razu 70% głosów jest na nie, bo nie chcą tego na półce, a po ogłoszeniu jakiegoś nowego yaoi, od razu są komentarze typu "czemu nie yuri?", "kolejne gejoza, a yuri to już nikt nie wyda".
(10-03-2015, 02:21 PM)Soniasonia napisał(a): Co to za dziwaczna antylesbijska frakcja na forum Kotori? Wszystkie mangi yuri mają mnóstwo najniższych ocen. Serio, zachowujecie się jak ci gimnazjaliści, którzy hejtuja na każdy komiks BL wydawany w Polsce. Skrajnie to niedojrzałe.

Em, chyba ktoś tu zapomina o celu ankiety. To nie ranking popularności, żeby zaniżać komuś oceny na złość. Ludzie którzy głosują na "nie" dają znać, że nie kupią. Może i hejtują, ale efekt ten sam.
Czytam/czytałem każdy tytuł na który oddaję głos i jeszcze żadne wymienione tutaj yuri nie powaliło mnie na kolana. Citrus ma faktycznie ładną kreskę i nudą nie wieje, ale no, przykro mi, mam inne wydatki. Wiem, że jestem dla tego gatunku ostry, ale co poradzić - jak się komuś nie podoba dana tematyka to nic z tym nie zrobi. Całe to narzekanie, że ktoś komu się coś nie podoba i zagłosował na to, że tego czegoś nie kupi jest, według mnie, kompletnie bez sensu i lepiej spędzić ten czas na zachęcaniu fanów spoza forum do głosowania, bo popyt na yuri jest i to spory.

(10-03-2015, 07:56 PM)Yuriko napisał(a): nie można nikogo zmuszać do kupna, ale kiedy się zaproponuje jakiś tytuł yuri to od razu 70% głosów jest na nie, bo nie chcą tego na półce, a po ogłoszeniu jakiegoś nowego yaoi, od razu są komentarze typu "czemu nie yuri?", "kolejne gejoza, a yuri to już nikt nie wyda".

No jak mówię, na tym forum po prostu fanów brak, więc nie ma co się zniechęcać tylko lepiej pod każdym takim fejsbukowym komentarzem pisać, żeby głosować tutaj :d
[Obrazek: tumblr_mx3fsesM6A1sfcj70o2_500.gif]

Aominesexual
(10-03-2015, 07:56 PM)Vobyss napisał(a): No jak mówię, na tym forum po prostu fanów brak, więc nie ma co się zniechęcać tylko lepiej pod każdym takim fejsbukowym komentarzem pisać, żeby głosować tutaj :d

znając mimo wszystko życie, mało komu się bd chciało wchodzić na forum i wypełniać ankiety, bo nie chce im się logować.. później się dziwią, że większość osób na "nie" przy yuri.
Na szczęście dla yuri i innych gatunków niepopularnych na tym forum, przy wyborze tytułów spoza yaoi kierujemy się głosami fanów na innych forach i portalach.
To, że w ankiecie głosowanie wygląda tak a nie inaczej nie oznacza jeszcze, że nie weźmiemy tytułu pod uwagę, kiedy znów będziemy się zastanawiać nad komiksem nie-yaoi.
Przyznam jednak, że takie przepychanki słowne i wciskanie argumentów, że hejt, brak dojrzałości i ogólnie wszystko be, wcale dobrze nie wyglądają.
Zanim więc ktoś postanowi znów napisać coś podobnego, radziłabym się dwa razy zastanowić.
Przeczytałam (a raczej starałam się przeczytać) pierwszy tom, coby na hejtera nie wyjść i o hell no! Podobne uczucia miałam, gdy czytałam Kapłanki przeklętych dni. Romans odrzucił mnie na tyle, bym się więcej do tej mangi nie zbliżała. Jeśli chodzi o lesbijskie tytuły, już zdecydowanie wolę coś delikatniejszego.
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
Wychodzę z założenia, że jeśli jakiś gatunek zupełnie mnie nie interesuje, to nie biorę udziału w ankiecie. Co innego, gdy na tak są dwa-trzy głosy, a co innego, gdy jest ich pięcdziesiąt. Ja np. z założenia nie głosuję na mangi BL, ponieważ gatunek ten mnie nie interesuje. Czystą złośliwością z mojej strony byłoby zagłosowanie sto razy na "zabierzcie to g**** ode mnie!". Prawdę mówiąc, to częśc tytułów yuri, na które zagłosowałam, niczym mnie nie zainteresowała, ale wiem, iż w fandomie wielu jest ich fanów, i gdyby wydano je w Polsce, kupiłabym wszystkie tomiki, chociażby po to, by wspierac gatunek.
Generalnie ankieta służy oddaniu głosu za siebie, a nie za kogoś. Od tego zależy wiarygodność takiej ankiety. Odpowiedzi na "nie" również są po to, żeby z nich korzystać. Gdybyśmy chcieli zrobić ankietę na temat popularności danego tytułu, pytania byłyby inne. Natomiast ankiety, które mamy na forum przy każdej propozycji, służą czemu innemu, więc i pytania są inne.
Proponuję, żebyś przestała odbierać negatywne uwagi odnośnie niektórych tytułów yuri jako osobisty atak na Ciebie. Nikt tu nikomu niczego nie próbuje udowodnić (ani wyższości jednych gatunków mangi nad innymi, ani tego, że coś jest złe tylko dlatego, że jest yuri). Gusta są różne i nikogo się nie zmusi do głosowania "bo mnie się nie podoba, ale komuś może się spodobać, to zagłosuję na <tak>".
Już jest, więc można przerzucić do zamkniętych Uśmiech

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości