Ankieta: Czy ten tytuł cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
46.00%
23 46.00%
Kijem tego nie tknę!
14.00%
7 14.00%
Może się skuszę
12.00%
6 12.00%
Raczej nie
16.00%
8 16.00%
Pewnie kupię
12.00%
6 12.00%
Razem 50 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

LN [Wataru Wateri, Ponkan8] Yahari ore no seishun rabu kome wa machigatte iru
#1
Uśmiech 
[Obrazek: 629507-88936_v01_front_large.jpg]

Autor: Wataru Wateri, ilustracje: Ponkan8 (415)
Gatunek: Romans, Komedia, Szkolne, LN
Liczba tomów: 14+
Alternatywna nazwa: My youth romantic comedy is wrong as expected.

Krótki opis: Historia tej komedii romantycznej opowiada o antyspołecznym licealiście o imieniu Hachiman Hikigaya, który ma skrzywione poglądy na temat życia, przyjaciół i dziewczyn. Kiedy widzi kolegów z klasy, dyskutujących z podekscytowaniem o swoim dorosłym życiu, mamrocze: „Są bandą kłamców”. Kiedy pytają się go, o czym marzy, odpowiada: „Nie pracować”. Kiedy nauczycielka zmusza go, by uczestniczył w klubie działalności wolontariackiej, okazuje się, że jest w nim także najładniejsza dziewczyna w szkole, Yukinoshita Yukino.

Coś od siebie: anime miało premierę w 2013 roku, a już niedługo będzie wychodzić drugi sezon. Jest to jedna z najbardziej popularnych japońskich light novel.

Umieszczona poniżej treść autorstwa WhiteRabbit
Opis:
Ta komedia romantyczna obraca się wokół aspołecznego licealisty Hachimana Hikigayi z dość pokręconym światopoglądem – oczywiście chłopak nie ma przyjaciół ani tym bardziej dziewczyny. Widząc swoich kolegów z klasy podekscytowanych rozmowami o ich nastoletnich życiach, mruczy pod nosem, że są bandą kłamców. Zapytany o swe plany i aspiracje, odpowiada, iż na pewno nie marzy mu się żadna praca. W końcu nauczyciel zmusza go do przyłączenia się do klubu pogotowia ochotniczego, zajmującego się pomaganiem ludziom. Traf chce, że członkinią owej dziwnej organizacji jest najpiękniejsza dziewczyna w szkole, Yukino Yukinoshita.

Krótka opinia - dlaczego warto:

Yahari to obecnie najpopularniejsza w Japonii serii Light Novel, która już dwukrotnie zwyciężyła w dangegi light novel ga sugoi (w tamtym roku chyba nawet całkowicie zdominowało te notowania) - pokonując takie popularne serie jak Sword Art Online czy To Aru Mejestsu no Index. Hachiman ma dość nietypowe, ale niezaprzeczalnie ciekawe podejście do życia, a zwykłe sprawy widziane z jego perspektywy nabierają zupełnie innego znaczenia. To bez wątpienia najlepsza komedia romantyczna w formie LN jaka została dotychczas wydana, a anime będące jej ekranizacją chociaż jest dobre samo w sobie, to strasznie dużo pomija (pierwszy sezon miał 13 odcinków, a zekranizował materiał z 6 tomów).
[Obrazek: 6_243.jpg][Obrazek: 5_211.jpg]
[Obrazek: 4_158.jpg][Obrazek: 3_240.jpg]
[Obrazek: 2_566.jpg][Obrazek: 1_148.jpg]
#2
A tyle razy prosiłam, żeby przed założeniem tematu zajrzeć do wątków technicznych.
To teraz ankieta będzie wyglądała tak, jak wygląda.
#3
Jak najbardziej tak! Ma dużo wyższy poziom od większości tego co mamy na rynku. Osoby myślące, że jest to kolejna komedia romantyczna nawet nie wiedzą jak bardzo się mylą. Ta seria jest o problemach społecznych, barwnych postaciach i głównym bohaterze- który jest sam w sobie mistrzostwem. Dopiero na koniec można wymienić trochę romansu, którego jest mało i prowadzony jest "smacznie". I nie sposób nie wspomnieć, że zbiera wysokie noty i nagrody oraz ma olbrzymią rzeszę fanów.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości