Ankieta: Czy interesuje Cię ten tytuł?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
43.24%
16 43.24%
Pewnie kupię.
24.32%
9 24.32%
Może się skuszę.
16.22%
6 16.22%
Raczej nie.
13.51%
5 13.51%
Kijem tego nie tknę!
2.70%
1 2.70%
Razem 37 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[MASAYA Miryu; TAKARAI Rihito] Kakemakumo, Kashikoki
[Obrazek: cover.jpg?1393802821]

Gatunek/Kategoria: shoujo, komedia, fantasy, nadnaturalne
Autor: Masaya Miryu (scenariusz), Takarai Rihito (rysunek)
Liczba tomów: 1
Alternatywna nazwa: Bride of the Fox Spirit
Oryginalny wydawca: Shinshokan

Opis: Lisi Duch ze Srebrnego Orderu, Ginrei, znajduje się na swoim długo oczekiwanym ślubie i właśnie wymienia przysięgi wraz ze swoją narzeczoną, Lisią Księżniczką Menou.
W tym samym czasie Handa Shin (lat 23, bezrobotny i bezdomny) ucieka przed deszczem do świątyni Ginreiego. Widząc jedzenie - ofiarę zostawioną w światyni - zjada je, mówiąc przy okazji, że mógłby się zgodzić być narzeczoną Lisiego Ducha, jeśli to by znaczyło, że jadłby codziennie takie pyszne żarcie... [przetłumaczone z Baki]
Moja opinia: Takarai Rihito odpowiada tutaj tylko za stronę graficzną, przez co uważam, że historia wygląda lepiej niż w tytułach, za które sama jest odpowiedzialna. Dodatkowo uwielbiam wszelakie fantasy oparte na mitologii japońskiej czy folklorze, a jeśli jest to jeszcze BL...
Co tu dużo mówić, jeśli Kotori za jakiś czas się zdecyduje wydać następną mangę tej autorki, miło by było, gdyby to był ten tytuł, a nie "Ten Count".

Update: No dobra, to nie BL (a szkoda), ale nadal dosyć sympatyczna jednotomówka z tego wyszła, więc i tak myślę, że fajnie by było wydać.
Hmm... Opis mnie nie do końca przekonuje, ale nazwisko Takarai Rihito już tak. Poza tym to jednotomówka, więc dlaczego nie?
Mój mangowy blog: Manga Tower
Mimo, że zagłosowałam pozytywnie w ankiecie, to, jednak zmieniłam zdanie i jestem na Nie! Przejrzałam rawy i dla mnie, to bardziej shoujo i nie ma prawie nic z shounen ai!
Urocza historia i śliczna kreska! Zdecydowanie to chcę! Uśmiech
[Obrazek: h6v1.jpg]
Hmmm... jeżeli manga liczy tylko 1 tom, to czemu by nie? Wzięłabym w ciemno w takim razie. Czasami coś lekkiego zawsze się przyda.
Manga całkiem fajna, ale koniec mnie całkowicie zawiódł Smutny Wątku shounen ai prawie w ogóle nie ma, a czasem niektóre sceny aż się o niego prosiły. Nie wiem, czy bym kupiła.
[Obrazek: pHdqMJC.png]
Brałabym, nawet jeśli nie znowu taki shounen-ai, ale warto by było kupić i przeczytać Uśmiech
Czytałam dzisiaj i rozczarował mnie mega koniec ;; A można było tak ładnie to inaczej rozwiązać XDD Mimo to i tak kupiłabym xD
Takarai Rihito? biore w ciemno!!!!
[Obrazek: tumblr_npucvcp1oe1tyu03lo4_500.gif]
Tak jak większość przeczytałam ze względu na Takarai Rihito, ale tytuł nie specjalnie wywołał mój zachwyt. Powiedziałabym, że wręcz powiało nudą. No i wątek shonen-ai... gdzie on był?
[Obrazek: Orihara.Izaya.240.370749.jpg]
Opis z baki zaintrygował. Opinie osób powyżej namieszały mi w łepetynce... Ale na tę autorkę wydam ostatnie pieniędze. Mam na myśli T. Rihito. Mangaka zdobyła moje serce, chociaż kreskę ma ładną, a nie piękną. Inne komiksy były tak ciepłe i przyjemne, że po prostu kocham twórczość tej kobiety - nie ważne, kto pisze scenariusz. Wcześniej zaznaczyłam ,,biorę w ciemno", gdyż mój chory umysł zaczął wyobrażać sobie XXXXX i XXXX, a nawet XXXXX. Teraz jednak zobaczyłam autorkę... I nadal chcę mieć polskie wydanie na półce. Wiem, że nie będzie tego, co mi podpowiada mój zboczony mózg, ale pewnie wraz z mangą dostanę duży worek ciepełka. I dobrze. Śnieg jest znowu za oknem.
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę opowiadań, to zapraszam do mnie: http://nie-tylko-yaoi-czlowiek-zyje.blogspot.com Uśmiech
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę recenzji, to zapraszam tutaj: http://nie-tylko-mangami-czlowiek-zyje.blogspot.com

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości