Filmowa gejoza
Tęcza 
Tytuł wątku, mam nadzieję, tłumaczy wszystko. A jeśli nie, chodzi mi o filmy o tematyce, ewentualnie z wątkami LGBT, z naciskiem na kochane przez nas wszystkich G. Uśmiech Jakie znacie, jakie oglądaliście, jakie się Wam podobały?

Bo ja, szczerze mówiąc, w żadnym z dotychczasowo obejrzanych zakochany nie jestem. Kilka widziałem. Bareback Mountain, Milk, ten, którego tytułu nie pamiętam o facecie, którego stary ojciec ujawnia się jako gej i ostatnie lata życia spędza z innym facetem i pewnie jeszcze kilka, których nie pamiętam i serio, moja dupa jest totalnie nieurwana.

Dużo fajniejszy był Mysterious Skin, spoilerowo przetłumaczony na polski jako Zły dotyk. W sumie to jest jeszcze kilka klasyków, które zaniedbałem, ale właśnie po to pytam, by wiedzieć, za które z nich warto się zabrać. A może ktoś poleci coś mało znanego?

No i w ogóle, dyskutujcie, kłóćcie się, który lepszy, który gorszy, który bardziej realistyczny czy co tam. Uśmiech
Dobry pomysł na wątek Duży uśmiech
Bardzo spodobały mi się dwa filmy, ,,Dom chłopców" (niezwykle wzruszający, poruszający poważne i ,,delikatne" tematy), oraz ,,Sekret Saszy" (przyjemny, łatwo się go ogląda, typowy dramacik)

Oto linki do stronek tych filmów:
http://www.filmweb.pl/film/Sekret+Saszy-2010-576603
http://www.filmweb.pl/film/Dom+ch%C5%82o...009-251533#

Serdecznie pozdrawiam Uśmiech

,,Zły Dotyk" - znasz jakąś stronę, na której mogłabym obejrzeć ten film? Bardzo mnie zainteresował Oczko
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę opowiadań, to zapraszam do mnie: http://nie-tylko-yaoi-czlowiek-zyje.blogspot.com Uśmiech
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę recenzji, to zapraszam tutaj: http://nie-tylko-mangami-czlowiek-zyje.blogspot.com
Polecam Enter the Phoenix HongKong z 2004r.
Nie jest to może wybitny film, i pod koniec wszystkie kolejności działania są nieco poplątane, ale jest z czego się pośmiać i pooglądać kilka scen walk.
Do tego główną rolę gra Daniel Wu i pojawia się także Stephen Fung (ok, wiem że jak ktoś nie ogląda chińskich filmów to i tak mu te nazwiska nic nie mówią).
"Po śmierci szefa gangu następcą ma być Georgie Hung, jego syn - gej, odesłany przed laty gdzieś daleko. Na poszukiwania ruszają krewni zmarłego gangstera, przekonani o tym, że obecną tożsamość seksualną nowego bossa trzeba będzie trzymać w tajemnicy. Tymczasem za Georgie'go podaje się jego przyjaciel Sam, chcący spełnić swoje marzenie, by stać na czele Triady."

Po angielskiemu mały artykuł o filmie -> http://www.lovehkfilm.com/reviews/enter_the_phoenix.htm
"Złe wychowanie" - klasyk, który wyszedł spod mistrzowskiej ręki Pedro Almodóvara. Uwielbiam ten film za każdą scenę. Jest katolicka szkoła, dwóch chłopców w okresie burzy hormonalnej, jest i ksiądz, który zaburza jakby naturalną kolej rzeczy. Potem, po latach wszyscy trzej spotykają się w zupełnie innych okolicznościach. Jest dramat, są łzy, jest zaskoczenie i w ogóle wielka głębia.
I Fele Martinez, który mnie osobiście urwał d...
http://1.fwcdn.pl/ph/88/23/98823/181612.1.jpg
(05-10-2014, 08:24 AM)Lau napisał(a): "Złe wychowanie" - klasyk, który wyszedł spod mistrzowskiej ręki Pedro Almodóvara.
Akurat "Złe wychowanie" to remake-slash-duchowy-sequel dużo starszego francuskiego filmu, "Les amities particulieres" z 1967 roku, na podstawie książki z 1945 roku. Jest to mój ulubiony film o tematyce G, ze względu na subtelną atmosferę oraz fakt, iż bohaterowie są bardzo młodzi. To właśnie ten film zapoczątkował cały gatunek BL w Japonii, ponieważ zainspirował on Keiko Takemiyę oraz Hagio Moto do tworzenia dzieł o tematyce homoseksualnej. Opis: Francja, rok 1922. Georges de Sarre jest czternastoletnim uczniem prowadzonego przez zakonników męskiego gimnazjum. Mimo, iż jest perfekcyjnym uczniem, nie sprawdza się zbyt dobrze jako przyjaciel - gdy odkrywa, że dwoje kolegów z klasy jest kochankami, donosi na nich do dyrektora, co staje się powodem wydalenia jednego z nich ze szkoły. Los jest jednak ironiczny - wkrótce po tym wydarzeniu Georges zakochuje się w Aleksandrze Motierze, dziesięcioletnim śpiewaku szkolnego chóru.
Reżyser: Jean Delannoy
W rolach głównych: Francis Lacombrade (Georges), Didier Haudepin (Alexander), François Leccia (Lucien), Michel Bouquet (Ojciec de Trennes).
Moim drugim ulubionym filmem jest "Go west" Ahmeda Imamovicia. Opis: Muzułmanin Kenan i Serb Milan żyją w związku homoseksualnym w Sarajewie, ukrywając to, co ich łączy. Kiedy w 1992 wybucha wojna w Jugosławii decydują się uciec z miasta i przedostać się do Europy Zachodniej. Chroniąc Kenana, Milan przebiera go w strój kobiecy i przedstawia jako swoją żonę Milenę. Razem docierają do zniszczonej serbskiej wsi we wschodniej Bośni, skąd pochodzi Milan.
Obsada: Tarik Filipović jako Milan, Mario Drmać jako Kenan, Rade Šerbedžija jako Ljubo
Na trzecim miejscu zdecydowanie "Dźwięki ciszy" ("Soundless wind chime") Kita Hunga. Jest to film o wysokich wartościach artystycznych, a fabuła prowadzona jest w sposób nielinearny, tak, że wszystkie jej niuanse odkrywamy dopiero przy powtórnym obejrzeniu. Opis: Film ogniskuje się na losach młodego imigranta z Chin, Ricky'ego, który zamieszkuje w dużym hongkońskim mieście. Chłopak pracuje jako kelner i dostawca posiłków w nisko sytuowanej restauracji oraz mieszka ze swoją ciotką-prostytutką. Pewnego dnia Ricky, przez własną nieuwagę, zostaje okradziony przez kieszonkowca Pascala. Dwudziestosiedmioletni Pascal pochodzi ze Szwajcarii i jest w związku z przestępcą Marcusem. Wyemigrował w poszukiwaniu wolności. Pascal zostaje pobity przez Marcusa i odchodzi od niego bez słowa pożegnania. Błąkając się po ulicach miasta, trafia na Ricky'ego. Ten oferuje mu posiłek oraz przyprowadza go do swojego mieszkania. Mężczyźni zamieszkują razem i nawiązuje się między nimi uczuciowa relacja.
Obsada: Lü Yulai − Ricky, Bernhard Bulling − Pascal/Ueli
Czwarta pozycja na mojej liście to "Fogi est un salaud" Marcela Gislera. opis: Piętnastoletni Beni jest typowym nastolatkiem, gra w piłkę nożną, kłóci się z kolegą o rockowych idoli, skrywa jednak pewną tajemnicę - jest zakochany w Fogim, młodym liderze początkującego zespołu rockowego. Dowiedziawszy się, że jest on homoseksualistą, chłopak wysyła do niego list miłosny, nie licząc jednak na odpowiedź. O dziwo, nadchodzi ona! Beni rzuca szkołę, wyprowadza się od matki i rozpoczyna życie jako pomocnik Fogiego. Piosenkarz jednak również skrywa mroczną tajemnicę - panicznie boi się starości, a lęk przed nią w pewnym momencie przybiera patologiczną formę...
Obsada: Frédéric Andrau, Vincent Branchet, Urs Peter Halter, Jean-Pierre Von Dach.
Za kolejny warty uwagi film uważam "Du er ikke alene", ponownie poświęcony dzieciom. Duńska szkoła katolicka z lat 70. bardzo różni się od tej pokazanej w "Les Amieties Particulieres". Uczniowie mają inne problemy, inaczej też je rozwiązują. Niektóre rzeczy są jednak uniwersalne. Jak miłość. Bo, nieśmiały uczeń, zakochuje się z wzajemnością w Kimie, synu dyrektora placówki. Rozwijające się uczucie chłopców jest jednak tylko jednym z wątków, wśród których mamy potyczki bohaterów z gangiem młodocianych chuliganów, próby poderwania dziewcząt oraz walkę o własne prawa.
Mogłabym tą listę rozciągnąc conajmniej dwukrotnie, obawiam się jednak, iż moje ulubione pozycje nie zostałyby zaaprobowane przez użytkowników forum, z tego, co zdążyłam zauważyc.
Ja jakiś czas temu oglądałam film "W jego oczach", bardzo dobry, poruszający i genialnie zagrany. Tutaj link: http://www.filmweb.pl/film/W+jego+oczach-2014-702087

Ocena moim zdaniem sporo za niska, film jest przepiękny.
Z tych co do tej pory obejrzałam (nie było tego zbyt wiele) to najbardziej mi w pamięć zapadły
Pod prąd (Contracorriente) http://www.filmweb.pl/film/Pod+pr%C4%85d-2009-534318
Oczy szeroko otwarte http://www.filmweb.pl/film/Oczy+szeroko+...009-516131
Urodziny Davida (Il Compleanno) http://www.imdb.com/title/tt1273204/

Soniasonia, wymienione przez Ciebie filmy zachęcają opisami, więc ja chętnie zapoznałabym się z listą rozszerzoną.
[Obrazek: sy4ef9.jpg]
Wczoraj całkiem przypadkiem wpadłam na film, o którym całkiem zapomniałam.
"Klatka dla ptaków" z Robinem Williamsem.
http://www.filmweb.pl/film/Klatka+dla+pt...-1996-6775
Oczywiście, jak się można domyślić, komedia.
Para gejów wychowuje syna jednego z nich. Syn, kiedy tylko stuknęło mu 20 lat, postanawia się ożenić. Problem w tym, że wybranką jego serca jest córka konserwatywnego w poglądach senatora. Rodzice dziewczyny mają przyjechać na zapoznawczy obiad. Tatusiowie chłopaka kombinują, co zrobić, żeby nie tylko nie ujawnić, że są gejami, że chłopak nie był wychowywany przez tradycyjną rodzinę (ojciec+matka) i że jest Żydem, ale również że klub nocny z drag queen, który mieści się na parterze domu, należy do tatusia, zaś gwiazdą w tym klubie jest drugi tatuś.
Choć film nie jest już młody, zachował dużo świeżości w dowcipie. Rzadko mi się zdarza śmiać na głos podczas oglądania takich filmów, ale tu rechotałam jak żaba w maju na bagnach.
(05-10-2014, 08:36 PM)masza napisał(a): Soniasonia, wymienione przez Ciebie filmy zachęcają opisami, więc ja chętnie zapoznałabym się z listą rozszerzoną.
Oto więc i są ^.^
„Maurice” to film na podstawie pośmiertnie opublikowanej powieści Henrego Forstera. Maurice Hill i Clive Durham zakochują się w sobie w trakcie nauki w szkole z internatem i kontynuują platoniczną relację przez lata. Gdy jednak ze względu na karierę Clive zrywa kontakty z Mauricem by poślubić dziewczynę z dobrego domu, ten wpada w depresję i próbuje się wyleczyć z homoseksualizmu. Wtedy jednak zakochuje się w nim Alec Scudder, leśniczy bardzo stanowczy w zdobywaniu tego, czego pragnie. Film stanowi dobrą lekcję poglądową na mentalność epoki edwardiańskiej, bardzo dobrze się sprawdza także jako melodramat. Obsada: James Wilby (Maurice), Hugh Grant (Clive), Rupert Graves (Alec).
„Bawang bie ji” („Żegnaj moja konkubino”) to arcydzieło chińskiego filmu na postawie powieści Li Bihua. „Fasolka” (Douzi) i „Kamyk” (Shitou) sa porzuconymi przez rodziców chłopcami trenowanymi na aktorów opery pekińskiej. Ze względu na urodę Fasolka został wybrany do grania ról żeńskich, nauczyciel gry sprzedaje też jego ciało zamożnym klientom. Chłopak darzy Kamyka absolutną miłością, ponieważ jednak ten wiąże się z konkubiną Juxian, ze względów finansowych wiążę się jednak z bogaczem Yuan Shiqing. Film przedstawia dzieje postaci w trakcie turbulencji, jakich doświadczała historia Chin w XX wieku. Obsada: Leslie Cheung (Douzi), Zhang Fengyi (Shitou), Gong Li (Juxian), Ge You (Yuan Shiqing).
“Kochankowie z Marony” to polski film na podstawie powieści Iwaszkiewicza w reżyserii izabelli Cywińskiej (adaptacja z ’66 ukrywa wątek gejowski). Film opowiada o trójkącie miłosnym między umierającym na gruźlicę Jankiem a jego dwójką kochanków: nauczycielką Ola oraz Arek, przyjaciel Janka zgrywający macho. Bardzo piękny, klimatyczny film. Obsada: Karolina Gruszka − Ola, Łukasz Simlat − Arek, Krzysztof Zawadzki − Janek
„Lan Yu” to film Stanleya Kwana na podstawie „Beijing Gushi”, powieści opublikowanej anonimowo w internecie. Szesnastoletni tytułowy bohater potrzebując pieniędzy zwraca się ku prostytucji i zakochuje w swoim pierwszym kliencie, biznesmenie Chen Handongu, który jednak nie pragnie romantycznej relacji a jedynie seksu. Gdy jednak Lan Yu odchodzi ze złamanym sercem Chen uzmysławia sobie, iż naprawdę go kocha, po czym rusza na poszukiwania kochanka- na placu Tiananmen w trakcie masowych protestów studenckich… Film został nakręcony nielegalnie – nie tylko homoseksualizm był wtedy przestępstwem, ale jeszcze większym przestępstwem było wspominanie o wydarzeniach z Placu Niebiańskiego Pokoju. Obsada: Liu Ye (Lan Yu), Hu Jun (Chen Handong).
„Sebastiane” to film będący luźną adaptacją legendy o świętym Sebastianie. Jest to w sumie gejowski melodramat z dużą ilością fanserwisu. Główny bohater nie jest tutaj chrześcijaninem, ale wyznawcą kultu słońca, pacyfistą i abstynentem. Jest film podejmujący oryginalną tematykę, chociaż przyznaję, iż jest on wysoko na mojej liście ze względu na starożytnośc oraz dialogi w całości po łacinie.
Inne filmy, które bardzo polecam, są tak słynne, iż nie trzeba ich opisywać ^.^
„Całkowite zaćmienie” Agnieszki Holland – arcydzieło historyczne dotyczące burzliwej relacji Arthura Rimbaulda (młody Leonardo Dicaprio) i Paula Verlaine (David Thewlis).
„Europa Europa” – dramat wojenny Agnieszki Holland z nieoczekiwanym wątkiem gejowskim.
„Śmierć w Wenecji” – film na podstawie powieści Thomasa Manna o arystokracie, który pozostaje w Wenecji podczas epidemii by podglądać bardzo młodego chłopca, w którym się zakochał.
Natomiast nie podobały mi się utytułowane filmy jak "Braterstwo" czy "W imię...", które moim zdaniem są straszliwie rozwleczonymi filmami o fabule nadającej się co najwyżej na krótki metraż. Podobnie zawiodło mnie "W jego oczach", które co prawda ma bardzo sympatyczny klimat, ale fabuła rozwija się bardzo wolno, a wątek romantyczny występuje w homeopatycznych ilościach.
Pamiętam takie filmy:
Just Question of Love
Shelter
Antique Bakery
DBSK-Dangerous Love
był jeszcze polski film sala samobójców i główny bohater Dominik był biseksualny
Ostatnio Outfilm.pl wydał bardzo sympatyczną i ładną gejowską bildungsroman Uśmiech
Szczerze mówiąc, wysokie oceny tego filmu wydają mi się... kompletnie niezrozumiałe, że tak się dyplomatycznie wyrażę. Mogę zrozumieć, że to dla młodszych w zasadzie, niewyrobionych jeszcze widzów, ale wali sztampą po oczach.
Mnie też to nie przekonało...
Za pomocą tego leku pozbędziesz się skutecznie trądziku. Dowiedz się więcej na http://sposoby-na-tlusta-cere.org.pl/lek-curacne/

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości