Ankieta: Czy ten tytuł cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
14.29%
3 14.29%
Pewnie kupię
0%
0 0%
Może się skuszę
14.29%
3 14.29%
Raczej nie
47.62%
10 47.62%
Kijem tego nie tknę!
23.81%
5 23.81%
Razem 21 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Koga Yun] Earthian
[Obrazek: %7B5E7FCCF1-366A-4FC0-B8EF-255EA7D11C08%7DImg100.jpg]
Autorka: Koga Yun
Gatunki: Science-fiction, Dramat, Romans, Psychologiczne, Boys love (powiedziałabym że shonen-ai, gdyby nie to, że manga zawiera jedną scenę erotyczną), Yuri (jeden wątek z ostatniego tomu, ale kluczowy dla zrozumienia backgroundu głównych bohaterów, w tym bardzo krótka i łagodna scena erotyczna)
Liczba tomów: 5 (oryginalne wydanie), 4 (reedycja, która jednak zawiera więcej stron na tomik i dodatkowe rozdziały narysowane przez Kogę specjalnie na jej potrzeby) (seria zakończona)
Oryginalny wydawca: Shinshokan
Opis: Ziemię obserwują Anioły. Mimo, iż mają skrzydła, nie są to istoty boskie, ale kosmici. Obserwując naszą planetę, zastanawiają się nad zniszczeniem ludzkości. Na Ziemi zakonspirowani Aniołowie żyją parami - jeden z nich zbiera argumenty na rzecz zniszczenia ludzkości, drugi - przeciwko. Głównym bohaterami jest para Aniołów, kochający wszystko Chihaya ("za") oraz zamknięty w sobie i nieufny Kagetsuya ("przeciw"). Chihaya jest wyrzutkiem w swojej społeczności, ponieważ ma czarne pióra i włosy - wśród aniołów jest to oznaka tajemniczej choroby powodującej śmierć w agonii. Ale Chihaya nie umiera. I byc może jest kluczowym pionkiem w grze o przyszłość świata ludzi i Aniołów...
Opinia: Ta manga znajduje w czołówce mojego osobistego rankingu Best Ever :3 Jest to jedyna pozycja, którą chciało mi się ściągać ze Stanów - i dobrze, że to zrobiłam, bo obecnie jest out of print Smutny
To to ciemne jest facetem? O_O Nope! Strasznie nie podoba mi się "wcześniejsza" kreska pani Kogi (TE DŁONIE), a i opis fabuła jakoś mnie nie zachęca, chociaż lubię anielskie klimaty.
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
To jest jej nowa kreska. Reedycja pochodzi z 2008 roku, podobnie okładki i dodatkowe rozdziały. Większośc mangi wygląda inaczej. Nie znalazłam kolorowych ilustracji, ale art z anime dobrze oddaje ten styl. (Chociaż tobie pewnie i tak się nie spodoba.)
[Obrazek: Earthian.jpg]
Masz racje, nie podoba Duży uśmiech W ogóle bym nie pomyślała, że to Koga Yun stworzyła.
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
A mi się całkiem podoba. Gorsze ręce się widziało. Uśmiech Może bym się skusila.
[Obrazek: 246515_555402994494270_1824592519_n.jpg?...e=58FC897E]
(26-09-2014, 07:49 PM)Maru napisał(a): Masz racje, nie podoba Duży uśmiech W ogóle bym nie pomyślała, że to Koga Yun stworzyła.
Raczej trudno oczekiwać, by przez 20 lat nie zmieniła się jej kreska ^.^'
omajgaad, jaki oldschool xD że też o tym ktoś pamiętał. Niemniej, raczej na nie.
|  deviantART  |  tumblr  |  facebook  |  
Mam wydanie angielskie. Polskiego bym już pewnie nie kupiła, bo manga nie jest w jakimś moim osobistym Top 5 ani nic, ale jest naprawdę warta przeczytania. Widać sporo cech wspólnych tej kreski autorki z jej "nową", wystarczy przejrzeć parę stron. Nie rozumiem hejtów na stronę graficzną, dla mnie jest okej - również, co prawda, wolę nowsze prace pani Kougi, ale w żadnym razie nie nazwałabym tej kreski brzydką.
Mój mangowy blog: Manga Tower

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości