Ankieta: Czy ten tytuł cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
40.54%
15 40.54%
Pewnie kupię
16.22%
6 16.22%
Może się skuszę
29.73%
11 29.73%
Raczej nie
10.81%
4 10.81%
Kijem tego nie tknę!
2.70%
1 2.70%
Razem 37 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Nakamura Asumiko] Copernicus no Kokyuu
[Obrazek: th?id=HN.608014588835859560&pid=15.1&P=0]
Autorka: Nakamura Asumiko
Tytuł alternatywny: Copernicus breathing
Gatunki: Dramat, Psychologiczne, Yaoi
Liczba tomów: 2 (seria zakończona)
Oryginalny wydawca: Ohta Shuppan
Opis: Rzecz dzieje się w cyrku akrobatycznym, w którym słabi artyści zmuszeni są do prostytucji. Jednym z tych nieszczęśników jest Ptasie Gniazdo, smutny klaun cierpiący na poważne zaburzenia psychiczne związane ze śmiercią młodszego brata, którego być może zabił - być może, ponieważ stan psychiczny głównego bohatera nie czyni z niego dobrego narratora.
Opinia: Ta manga to dzieło sztuki. Styl jest niezwykle oryginalny, kojarzący się z europejskim komiksem awangardowym albo grafiką secesyjną, fabuła zaś ma wyraźne cechy postmodernizmu. Jest też dużo seksu w różnych wydaniach. Nieocenzurowanego seksu w dodatku.
Jakaś straszna psychodela O_o Może i bym kupiła, bo "lubię" (oj dziwnie to brzmi) motyw z prostytuowaniem się mężczyzn i problemy z zaburzeniami psychicznymi bohaterów, o ile jest to rozsądnie pokazane.
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
Ta, ja też, Maru :D

Od Nakamury wszystko, jak dziwne by to nie było.
[Obrazek: tumblr_mx3fsesM6A1sfcj70o2_500.gif]

Aominesexual
(26-09-2014, 11:19 PM)Vobyss napisał(a): Od Nakamury wszystko, jak dziwne by to nie było.

Popieram. Moja Utsubora na półce potrzebuje towarzystwa xD
Chociaż najbardziej czekam na serię Doukyuseiową, to wszystkie jej prace kupię bez wahania.
[Obrazek: sy4ef9.jpg]
,,Tak! Biorę w ciemno" - i to dosłownie. Pierwsze słyszę o tym komiksie. Nie przepadam za cyrkiem etc... Ale dwa fakty przemawiają na korzyść mangi: ilość tomów oraz wątek psychologiczny. Nie wiem, czy tylko mi nie wyświetla się okładka, czy innym też, więc o kresce nic nie powiem. Ale kreska nie jest najważniejsza, a opinia Soniasonii mnie bardzo przekonała Diabeł
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę opowiadań, to zapraszam do mnie: http://nie-tylko-yaoi-czlowiek-zyje.blogspot.com Uśmiech
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę recenzji, to zapraszam tutaj: http://nie-tylko-mangami-czlowiek-zyje.blogspot.com
Opis mnie zaciekawił i pewnie kupiłabym na pewno gdyby nie ta okropna kreska. Musiałabym się zastanowić nad kupnem.
[Obrazek: tumblr_npucvcp1oe1tyu03lo4_500.gif]
Ilustracja okładki: [Obrazek: cover.jpg?1396049978]
Przykład kreski: [Obrazek: khc_copernicus_no_kokyuu_ch10_pg118.jpg?v=51325366605]
Teraz już wiecie, dlaczego kreskę uznałam za kontrowersyjną.
(31-01-2015, 03:24 PM)WhereIsMyLesbian? napisał(a): Ale kreska nie jest najważniejsza, a opinia Soniasonii mnie bardzo przekonała Diabeł
Skoro uznajesz moje opinie za pomocne przy wyborze serii do czytania, dlaczego kompletnie zignorowałaś kilkadziesiąt serii yuri, które zaproponowałam na forum?
(31-01-2015, 07:41 PM)Soniasonia napisał(a): Skoro uznajesz moje opinie za pomocne przy wyborze serii do czytania, dlaczego kompletnie zignorowałaś kilkadziesiąt serii yuri, które zaproponowałam na forum?

auć, ktoś oczekuje po mnie logiki :/ 1. mówiłam o tym jednym komiksie i recenzji go dotyczącej (nie pamiętam innych Twoich opinii. Chyba, że na forum yuri. Ale ja raczej nie siedzę, jeno śledzę przez fejbuki. Albo zaczęła się demencja...), 2. jestem tutaj od paru miesięcy i często umykają mi nowe tematy, ankiety etc. - znając mnie i mój bajzel w mózgu, to pewnie nawet nie zobaczyłam tych propozycji. Albo zobaczyłam, przeczytałam wątek, uznałam, że ciekawe, planowałam zabrać głos w ankiecie, a później zupełnie o tym zapomniałam(później, czyli zamierzałam zagłosować, coś przykuło moją uwagę i wypadło mi ze łba -.-). Sorki :3 Jestem ,,trochę" roztrzepana i się gubię :/

Wracając do tej ankiety: o dziwo, jak zobaczyłam okładkę, to uzmysłowiłam sobie, że musiałam kiedyś mieć do czynienia z tym komiksem. Pewnie znalazłam tę mangę gdzieś na stronie ze skanami i nie spodobał mi się opis. Sama jestem zaskoczona, że nie czytałam tego wcześniej, skoro rozpoznaję okładkę. Agrhh, niedobra ja! Albo tam trafiłam na okropny opis, albo miałam wyłączony mózg :/

Kreska niby odstrasza, ale jest w niej to ,,coś". Niby widzę tylko krzywe, przerażające bazgroły, ale one już teraz budują odpowiedni, wręcz groteskowy klimacik.
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę opowiadań, to zapraszam do mnie: http://nie-tylko-yaoi-czlowiek-zyje.blogspot.com Uśmiech
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę recenzji, to zapraszam tutaj: http://nie-tylko-mangami-czlowiek-zyje.blogspot.com

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości