Ankieta: Czy ten tytuł cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
16.67%
5 16.67%
Pewnie kupię
16.67%
5 16.67%
Może się skuszę
23.33%
7 23.33%
Raczej nie
20.00%
6 20.00%
Kijem tego nie tknę!
23.33%
7 23.33%
Razem 30 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Haruno Nanae] Pieta
Hmmm... waham się nieco. Manga porusza dość ciężkie tematy, ale boję się, że może wyjść z tego jeden wielki dramat. Mimo to... nadal chętnie przeczytałabym ten tutuł, bo liczy on tylko dwa tomy, czyli historia nie będzie się ciągnęła w nieskończoność i może ona okazać się tytułem dobrym.
Zaryzykuję i dam temu tytułowi kredyt zaufania i zaznaczam "Pewnie kupię".
(01-11-2014, 09:35 PM)martu napisał(a): Nie, bo to nie jest yuri czystej wody, tylko manga zawierająca wątek yuri - wątek, zresztą, poboczny.
To chyba w takim razie nie znajdziesz dla siebie jakichkolwiek mang yuri - gatunek jest z natury bardzo subtelny, a wątki romantyczne bardzo często opierają się na niedomówieniach i jeśli już się krystalizują, to późno w fabule - np. w pierwszym tomie "Girlfriends" nie ma niczego, co dałoby się podciągnąc pod yuri. Sama "Pieta" jest tak subtelna, że sama zastnawiałam się, czy to na pewno yuri - dziewczyny nigdy nie wyznają sobie miłości, nie całują się, nie ma między nimi chemii, równie dobrze można by powiedziec, że to przyjaciółki mieszkające ze sobą.
(05-11-2014, 09:10 PM)Soniasonia napisał(a): dziewczyny nigdy nie wyznają sobie miłości, nie całują się, nie ma między nimi chemii, równie dobrze można by powiedziec, że to przyjaciółki mieszkające ze sobą

Smutłam bardzo. TT_TT Ale i tak bym kupiła.
(05-11-2014, 09:10 PM)Soniasonia napisał(a): Sama "Pieta" jest tak subtelna, że sama zastnawiałam się, czy to na pewno yuri - dziewczyny nigdy nie wyznają sobie miłości, nie całują się, nie ma między nimi chemii, równie dobrze można by powiedziec, że to przyjaciółki mieszkające ze sobą.

Całowały się już w pierwszym rozdziale, więc raczej tu problemu z yuri nie ma.

Sama mangę lubię, chociaż prócz głównych postaci, pozostałe są olane zupełnie. Ci co są źli są źli bo są źli i gUpi. Widać, że manga ma swoje lata.
Do zamknięcia

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości