Ankieta: Czy ten tytuł cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
15.79%
3 15.79%
Pewnie kupię
10.53%
2 10.53%
Może się skuszę
10.53%
2 10.53%
Raczej nie
47.37%
9 47.37%
Kijem tego nie tknę!
15.79%
3 15.79%
Razem 19 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Ichijo Yukari] Maya no Souretsu
[Obrazek: maya.jpg]
Autorka: Ichijo Yukari
Tytuł alternatywny: Maya's Funeral Procession
Gatunki: Dramat, Romans, Horror, Yuri, Historyczne
Liczba tomów: 1 (seria zakończona)
Oryginalny wydawca: Shueisha
Opis: Zbiór trzech historii. Pierwsza z nich. "Ototo" ("Młodszy brat") opowiada o miłości między starszą siostrą Sylivią i młodszym bratem Bjornem. Druga, "Christina na Aoi Sora" ("Błękitne niebo Christiny") poświęcona jest przeżyciom tytułowej bohaterki w czasie hiszpańskiej wojny domowej. Trzecia, tytułowa opowieść, "Pogrzeb Mai", opowiada historię Reiny, znudzonej córki bogacza, która w trakcie wyjazdu wakacyjnego spotyka tajemniczą Mayę. Między dziewczynami natychmiast iskrzy, jednak na przeszkodzie ich szczęścia stoi krwawa tajemnica z przeszłości.
Opinia: Przedstawiając się napisałam, iż kocham melodramat. Ta pozycja stanowi esencję wszystkiego tego, co kocham w klasycznym shojo. Co więcej, nawet na tle współczesnych mang historie przedstawione w tomiku są nietypowe.
Otoko i Pogrzeb - dla nich z chęcią bym kupiła i przeczytała, ale jakoś nie jestem pewna, czy by mnie to urzekło... ta druga opowieść wydaje się być taka sobie. Ale Otoko - przeczytałabym choćby po to, aby znaleźć wreszcie coś oryginalnego w tego rodzaju związku. Okładka wskazuje na to, że nie ma co liczyć na jakąś tandetę Diabeł
plus parę słówek o melodramacie... Awww :3
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę opowiadań, to zapraszam do mnie: http://nie-tylko-yaoi-czlowiek-zyje.blogspot.com Uśmiech
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę recenzji, to zapraszam tutaj: http://nie-tylko-mangami-czlowiek-zyje.blogspot.com

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości