Ankieta: Czy ten tytuł Cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
28.57%
12 28.57%
Pewnie kupię.
19.05%
8 19.05%
Może się skuszę.
16.67%
7 16.67%
Raczej nie.
28.57%
12 28.57%
Kijem tego nie tknę!
7.14%
3 7.14%
Razem 42 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[ONO Fuyumi/FUJISAKI Ryu] Shiki
[Obrazek: 20090319_578097.jpg]

Gatunek/kategoria: Shounen: horror, dramat, tajemnice, nadprzyrodzone
Autor: ONO Fuyumi
Artysta: FUJISAKI Ryu
Liczba tomów: 11
Alternatywna nazwa: 屍鬼, Corpse Demon
Oryginalny wydawca: Shueisha
Status: Zakończony
Krótki opis: Sotoba to staroświecka, japońska wieś, położona głęboko w górach i otoczona ze wszystkich stron lasami. Ma niewielką populację, około 1300 ludzi, a mieszkańcy ściśle przestrzegają odwiecznych tradycji i zwyczajów.
Pewnego upalnego lata tajemnicza choroba zaczyna szybko rozprzestrzeniać się wśród mieszkańców, zabijając zarówno młodych jak i starszych ludzi. Miejscowy lekarz podejrzewa epidemię. W tym samym czasie, do opuszczonej rezydencji Kanemasa, wprowadza się elegancka i dość dziwna rodzina. Czy może mieć ona jakiś związek z tą dziwną falą zgonów?
Moja opinia: Cóż mogę rzec. Shiki jest po prostu świetne i naprawdę pobudza do refleksji. Bohaterowie, fabuła, kreska - cud, miód i orzeszki. Kiedy powoli dochodziłam do końca, byłam naprawdę wstrząśnięta tym, jak ludzie mogą zmienić się w potwory. W odrażające i bezwzględne potwory.
[Obrazek: 2czbvac.jpg]
Kocham anime. Mangę na stówkę bym kupiła Duży uśmiech
[Obrazek: tumblr_npucvcp1oe1tyu03lo4_500.gif]
Ja bym nie kupiła.
Ja chyba też, choć kiedyś się na to czaiłam.
|  deviantART  |  tumblr  |  facebook  |  
Sama nie wiem... jakby się pojawiło przejrzałabym fundusze, ale możliwe, że kupiła.
Znienawidził anime po 3 odcinkach, jeżeli manga jest podobna, to palcem nie tknę. Mógłby oświecić mnie ktoś, kto zna oba, czy nie lubiąc anime da się przekonać do mangi? xD
[Obrazek: 90417571_800_s.jpg?add=1364407965]
Lubię horrory (po za tymi o wampirach) więc spróbowałabym.
Anime całkiem mi się spodobało, ale mangi mimo wszystko chyba bym nie kupiła. Być może gdyby zamykała się w mniejszej ilości tomów...
[Obrazek: 246515_555402994494270_1824592519_n.jpg?...e=58FC897E]
Ode mnie 3x TAK. Jest to tytuł, który bardzo chętnie bym kupowała. Czytałam mangę gdzieś do 4 tomu i podobało mi się. Kreska straszna nie jest, fabuła ciekawa, więc czemu nie?
Do zamknięcia
(27-03-2013, 10:55 PM)Ushiwakamaru napisał(a): Znienawidził anime po 3 odcinkach, jeżeli manga jest podobna, to palcem nie tknę. Mógłby oświecić mnie ktoś, kto zna oba, czy nie lubiąc anime da się przekonać do mangi? xD

Ale czego nie lubisz? Inaczej nie wiem jak pomóc  Zdezorientowany

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości