Zakupy online
Sklepy krajowe i zagraniczne, aukcje, ceny, porównania, opinie, pomoc ogólna Duży uśmiech
|  deviantART  |  tumblr  |  facebook  |  
Dobra, no to zacznę, skoro smutno. Czy ktoś kupuje na ebayu, mieszkając w Polsce? Jak to wygląda? Czasem myślę, żeby coś kupić, ale przeważnie w końcu wymiękam... Jak w praktyce wygląda to z kosztami i dostawą?
[Obrazek: 95q8eb.jpg]
© la-skandalosa.devianart.com
Ja kiedyś kupowałam. Z reguły wpadałam na Hong Kong (nie wiem jak to jest z ebayem, nawet jak się wchodzi na us i tak sięląduje w chinach czy jak? XD). Chińszczyzna jest śmiesznie tania, ale za wysyłkę się buli. Przykładowo portmonetka z mokoną kosztowała dolara, ale za wysyłkę już płaciłam 8. I każdy następny item to jest plus ileś, mimo, że jest np bardzo lekki albo bardzo mały.
Z kolei na amerykańskim ebayu itemu potrafiły być bardzo drogie, ale wysyłka jest 2-8 dolców i za kolejne itemy np. jest tylko +2$
Trzeba się rozejrzeć. Rózni sprzedawcy różnie mają, czasem nawet za friko wysyłkę.

Nie pamiętam tylko czy płaciłam paypalem czy moją mbankową kartą do zakupów w necie...
|  deviantART  |  tumblr  |  facebook  |  
zdarzało się, ale niestety te koszty i czas dostawy jednak zniechęcają. teraz zamawiam już tylko rzeczy, których nie ma szans nigdzie dostać, a faktycznie ich potrzebuję. bo przy drobnych zakupach koszt dostawy często przewyższa produkt, więc już chyba lepiej zaryzykować, pozamawiać z ali i liczyć na to, że jednak przyjdzie.
“Books can also provoke emotions. And emotions sometimes are even more troublesome than ideas. Emotions have led people to do all sorts of things they later regret-like, oh, throwing a book at someone else.”  Anioł

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości