Przepisy
antykulinarne? xD

Jeśli macie coś swojego, coś własnego, szybkiego lub ciekawego i niezwykle pysznego to... ostatecznie możecie wrzucać XD
Jeśli zaś macie dokładny przepis na babeczki wraz z opisem czynności manualnych wykonania lokowego hełmu, istnieje odgórny nakaz podzielenia się przepisem ;D
|  deviantART  |  tumblr  |  facebook  |  
Fajny temat, już go lubię XD
W wolnej chwili podzielę się tym, co mam <i co umiem XD>

(20-06-2012, 10:57 PM)Rizu napisał(a): Jeśli zaś macie dokładny przepis na babeczki wraz z opisem czynności manualnych wykonania lokowego hełmu, istnieje odgórny nakaz podzielenia się przepisem ;D

Jeśli to jakiś przytyk do mnie, to rzeczony przepis jeszcze nie istnieje Język
Ale ja zrobię pierwsze próby biologiczne <udane>, to na pewno się podzielę XDDD
A do zrobienia lokowego hełmu potrzebny jest albo marcepan, albo lukier plastyczny <marzę, żeby go dostać w swoje ręce i wypróbować w końcu> i odpowiednie barwniki spożywcze >D
gdzieś czytałam, że lukier. ale może mi sie pomieszało (i tak, to przytyk XD)

tylko mam prośbę, żeby tu wrzucać głównie przepisy i nie spamić komentarzami, tak jak ja w tej chwili, łahahahah xD
bo się pogubią.
|  deviantART  |  tumblr  |  facebook  |  
(21-06-2012, 12:23 AM)Rizu napisał(a): gdzieś czytałam, że lukier. ale może mi sie pomieszało (i tak, to przytyk XD)

Myślę, że dobrze zrobiony marcepan (nie taki prawdziwy, tylko pseudomarcepan XD) sprawdzi się równie dobrze, jak lukier plastyczny Uśmiech Nie miałam jednak okazji zabawiać się z tym drugim XD

Żeby nie było zupełnie out of topic, to tu znalezione kiedyś dwa przepisy na babeczki:

[Obrazek: 6v6u.jpg]
Moje zdolności w dziedzinie wypieków ograniczają się do ciasta w kubku z mikrofalówki (chyba, że chcecie kogoś otruć, to służę pomocą ;P), ale jeżeli to nie jest temat tylko o ciastach to coś tu mogę zdziałać.
[Obrazek: tumblr_lynexjira31qmyfbq.png]
z wypieków umiem tylko muzrynka ;x
ale zawsze wychodzi Duży uśmiech

a co do zarcia... moge dać sprawdzony przepic na boscaiolę i chili con carne :3
[Obrazek: banerbe.png]

+Letho+Nathe+Neeve+Natas+Torvel+Nero+Piro+
Jak komuś się nudzi, to może sobie omlet zrobić z czym chce, bo ja tak go jem Duży uśmiech
Trzeba wziąć sobie dwa jajka, rozbić je oczywiście, razem rozmieszać aż zrobi się jednolita, żółta masa, następnie posolić i popieprzyć. Do środka wrzucić pokrojone w drobne kosteczki różne rzeczy, ja wrzucam ser, szynkę i pieczarki. Nie gwarantuję, że z czym innym będzie pyszne. Potem wylać to pięknie na patelnię, żeby się po całości rozlało i smażyć. Jak się usmaży, to na drugą stronę podsmażyć. A jak się zdejmuje można złożyć elegancko na pół i wsadzić w środek pomidora, choć ja pomidora nie lubię, więc nie robię tego.
Takie byle cuś na szybko, bo malutko przepisów w temacie Smutny
[Obrazek: 95q8eb.jpg]
© la-skandalosa.devianart.com
Piankowe batoniki ryżowe:
- 50 pianek (to muszą być takie oryginalne, amerykańskie, te różne różowe "odpowiedniki" się nie nadają)
- 3 łyżki masła
- 12 filiżanek prażonego ryżu
- polewa czekoladowa
- aluminiowa tacka do grilla
- łyżeczka oliwy
- papier do pieczenia
Na małym ogniu rozpuść masło, stopniowo dodawaj pianki i mieszaj do uzyskania kremowej masy. Piankowo-maślaną masę dokładnie połącz z prażonym ryżem i wyłóż na wysmarowaną oliwą aluminiową tackę. Przykryj i dociśnij kawałkiem papieru do pieczenia, następnie odstaw na ok. godzinę do lodówki. Schłodzony blok polej polewą, pokrój na małe kawałki. Batoniki najlepiej przechowywać w lodówce w szczelnym pojemniku.
(Masa piankowa bardzo szybko zastyga i niesamowicie się klei, także trzeba się z nią spieszyć, bo inaczej można wszystko wykleić Uśmiech)

Ja mam przepisów cały folder na dysku... Jeszcze jeden, niedawno na imprezę robiłam:

Miętowa sałatka z arbuzem i pomidorem:

- 1 średni arbuz, najlepiej bezpestkowy, pokrojony w kostkę
- 1 cebula, posiekana
- 500g pomidorków koktajlowych, przekrojonych na pół
- garść listków mięty, posiekanych
- 50ml oliwy z oliwek
- 50ml białego wina musującego (ewentualnie octu winnego)
- łyżka miodu
- sól i pieprz do smaku

Wymieszać i wcinać. Uśmiech
[Obrazek: tumblr_lynexjira31qmyfbq.png]
odświeżam wątek i wrzucam "przepis" (to duże słowo) na najłatwiejsze i najszybsze ciastko na świecie do upiecznia w mikrofalówce.
potrzebujemy: 3 łyżki mąki, kakao, cukier, jajko, pół łyżeczki proszku do pieczenia. mieszamy, wlewamy do kubeczka, pieczemy w mikrofalii 2-3 minuty przy najwyższej mocy Duży uśmiech
“Books can also provoke emotions. And emotions sometimes are even more troublesome than ideas. Emotions have led people to do all sorts of things they later regret-like, oh, throwing a book at someone else.”  Anioł

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości