Ankieta: Czy ten tytuł cię interesuję?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
66.67%
2 66.67%
Pewnie kupię.
0%
0 0%
Może się skuszę.
0%
0 0%
Raczej nie.
33.33%
1 33.33%
Kijem tego nie tknę!
0%
0 0%
Razem 3 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

LN [Author:Kimihito Irie/Publisher:Fujimi Shoubo] Kami-sama no Inai Nichiyoubi
Kami-sama no Inai Nichiyoubi (神さまのいない日曜日Sunday without God )
Gatunek - Fantasy ,Przygodowe ,Dramat ,Komedia ,Akcja
Autor - Kimihito Irie / Wydawca - Fujimi Shoubo
Wydane tomy - 8 / status: Zakończona
Okładka Pierwszego Tomu

[Obrazek: latest?cb=20130718055044]

Postacie:
Główne - męskie

Julie Sakuma Dmitriyevich / 32 lata / Łowca / Przyjaciel "Hampnie Humbarta" z szkolnej ławy obecnie jego wróg
[Obrazek: Julie.Sakuma.Dmitriyevich.full.1540259.jpg]

[i][b]Kiriko Zubreska / 27 lat / Sztucznie zrodzony  Nieumarły / Mieszkaniec miasta Ortus - miasta nieumarłych, członek zarządu[/b][/i]
[i][b][Obrazek: 5688-2142103776.jpg][/b][/i]

Alis Color / 16 +14 lat / Uczeń , posiadacz unikatowej zdolności “Buzzer Beater” / Pierwszy raz spotkany w Goran Academy / Więzień pętli czasowej
[Obrazek: Alis.Color.full.1540263.jpg]

[b]"Hampnie Hambart" / 32 lata / Człowiek który stał się Nieśmiertelnym / Łowca / Stary przyjaciel Julie / ojciec Ai Astin / Prawdziwe imię Kizuna Astin[/b]
[Obrazek: 5688-264399407.jpg]

Główne - kobiece

Ai Astin / 13 lat / pół grabarz pół człowiek / Główna bohaterka / Córka Hany Alphy i Kizuna Aistina
[Obrazek: 5688-898982211.jpg]

[b]Scar / wiek nieznany / Grabarz / W relacji z Julie / Wcześniej nazywana "Morderczynią" oraz "Ponury Żniwiarz"[/b]
[Obrazek: Scar.%28Kamisama.no.Inai.Nichiyoubi%29.full.1540260.jpg]

[b]Ulla Euleus Hecmatika / 15 lat / Człowiek / Posiada zdolność uśmiercenia każdej osoby która spojrzy jej w oczy czy dotknie / Władczyni miasta Ortus / W relacji z Kiriko[/b]
[b][Obrazek: 5688-86065646.jpg][/b]

Dee Ensy Stratmitos / 15 lat +14 / Człowiek / Wychodząc do świata zewnętrznego podczas trwania pętli czasowej staje się duchem / Nazywana "zachodnią wiedźmą" bądź "szeptem" / Kocha Alisa[Obrazek: Dee.Ensy.Stratmitos.full.1540264.jpg]

Ważniejsze poboczne - męskie

Yuuto / Jeden z opiekunów Ai Astin po śmierci jej matki / Farmer / Nieumarły
https://static.zerochan.net/Yuuto.%28Kamisama.no.Inai.Nichiyoubi%29.full.1540267.jpg

Youki / Przyszywany ojciec Ai Astin po śmierci matki wychował ją tak jak własną córkę / Bardzo przyjazny i troskliwy / Nieumarły / Mąż Anny
https://static.zerochan.net/Kami-sama.no.Inai.Nichiyoubi.full.1540266.jpg

Hiko / Przywódca grupy nieumarłych / poluje na Hampnie Hambarta / Nieumarły  - Obrazka Brak / Pierwszy wróg / Szaleniec

Ważniejsze poboczne - kobiece

Alfa "Hana" / Matka Ai Astin / 30 - 40 lat / Grabarz / Zmarła
http://ami.animecharactersdatabase.com/uploads/chars/5688-954663463.jpg

Anna / Przyszywana matka Ai Astin bardzo czuła i troskliwa odnośnie jej / Nieumarła / Żona Youki-ego
https://static.zerochan.net/Kami-sama.no.Inai.Nichiyoubi.full.1540266.jpg

Zarys fabuły:
Pewnego dnia 14 lat temu w niebie i piekle skończyło się miejsce, więc ludzie przestali się rodzić i umierać. Bóg zesłał na świat grabarzy którzy mogą odesłać dusze zmarłych by spoczęły w spokoju. Część zmarłych jednak wcale nie ma zamiaru dać się pochować, jedni uciekają, drudzy zabijają grabarzy, jeszcze inni tworzą ogromne społeczności by się nawzajem chronić (Miasto Ortus). Zmarli dzielą się na dwie grupy - takich co zachowali zmysły i takich których dopadła śmiertelna gorączka zmieniająca ich w typowe żywe trupy.

Spojlery

Ai Astin ,córka grabarza, żyje w swoim rodzinnym miasteczku i powoli kopiąc groby dla każdego z mieszkańców nie zdając sobie sprawy ,że wszyscy wokół już od dawna są martwi (idea miasta nieumarłych wyszła od matki Ai jeszcze przed jej narodzeniem) Więc żyje sobie z dnia na dzień aż nadchodzi dzień kiedy wykopuje potrzebną liczbę grobów dla wszystkich mieszkańców.

Tego samego dnia spotyka tajemniczego jegomościa na obrzeżach miasteczka ,tą osobą jest Hampnie Humbart - Łowca. Ai w pierwszej chwili jest zdziwiona bo wie ,że jej ojciec miał tak samo na imię, Hampnie jednak wyśmiewa ją twierdząc że to peudonim i to niemożliwe żeby to on był jej ojcem. Jest też żywo zainteresowany faktem iż Ai jest grabażem.  Podczas spaceru ,pyta się ją też o pewną osobę (matkę Ai) lecz w taki sposób że Ai nie umie mu odpowiedzieć bo nie wie o kogo mu chodzi.

Po dojściu na główny plac okazuje się że Hampnie zabił wszystkich mieszkańców wioski, jedynym który jeszcze żył był Yuuto chciał ratować Ai ale ta nie wiedziała co myśleć z racji że miał odstrzelone pół twarzy (nigdy nie miała kontaktu ze zmarłym, a Yuuto bez połowy głowy zachowywał się trochę nienormalnie).

Yuuto ginie z ręki Hambarta.

Pół dnia po zdarzeniu gdy Ai się ocknęła (zemdlała na placu w chwili śmierci Yuuto) odbywa nieprzyjemną rozmowę z Hambartem podczas której prawie "ginie". W ,zdaje się, ostatniej chwili została uratowana przez Juliego (ale Hampnie raczej chciał ją nastraszyć niż zabić)

Julie postrzelił Hampniego, ten jednak jako nieśmiertelny szybko się pozbierał. Dowiadujemy się że Julie ściga Humbarta od momentu kiedy ten zabił jego nieumarłą żonę i córkę i ma zamiar wyzwać go na pojedynek na śmierć i życie.

Hampnie jednak wie że Julie nie może go zabić i że ma po prostu zamiar popełnić samobójstwo ,a z racji że są przyjaciółmi z dzieciństwa, stwierdza że zgadza się na pojedynek o świcie (był wieczór)

Julie godzi się na ten warunek.

Ale gdy tylko Julie się oddala Humpnie jak najszybciej zabiera się z miasteczka a razem z nim z Ai (może to dziwne z racji że przed chwilą groził jej śmiercią i do tego zabił jeszcze jej wszystkich bliskich, ale w tym czasie Julie nie sprawia godnego zaufania, ponadto chce też popełnić samobójstwo, więc Ai stwierdziła że skoro nie chcę zostać w miasteczku-widmo to powinna pójść za Humpnie Hambartem ) (H.H. ucieka z miasteczka oczywiście dlatego że nie chcę zabić Juliego) - Jest to raptem krótki wstęp do historii która ma się wydarzyć, naprawdę króciutki epizod. ^_^

Koniec Spojlerów
Opinia: seria spodobała mi się z racji faktu iż jasno postawiono na podróże, nigdy za długo w jednym miejscu, była akcja, były dramat ale i też sporo śmiechu, stwarzało to autentyczną wizje świata. No i tematyka mi się spodobała: 
1. żywe trupy 
2. świat który na pewno się skończy więc jakaś taka jego "przygnębiająca" aura no bo ten świat jest już inny musi się zmieniać, dzieci się nie rodzą, wszyscy kiedyś wymrą 
3. postacie były naprawdę przyjemne w odbiorze wczułem się w nie

Dlatego chciał bym mieć pierwowzór na półce przetłumaczony przez profesjonalistów, bo jak bardzo ktoś by mi chciał kity wciskać że LN pisane prostą Japońszczyzną to sorry ale ja tak nie uważam. + Kupno choćby ang. wersji językowej było by karkołomne (i kosztowne)

Informacje dodatkowe:

Daty wydań tomów
1. January 20, 2010
2. May 20 , 2010
3. October 20, 2010
4. February 19, 2011
5. June 18, 2011
6. November 19, 2011
7. April 20, 2012
8. July 20, 2013

Rozdziały pierwszych 2 tomów (reszty nie znalazłem)
1. 2.
  • Prologue

• Chapter 1: The City and the Youth

• Chapter 2: Dragons

• Chapter 3: Angels

• Chapter 4: Alone in Solitude

• Afterword
Gatunek - Fantasy, Przygodowe, Dramat, Komedia, Akcja

Oczywiście Polecam! ^_^

Jeszcze raz POLECAM!
Uuf! Mam dość (-_-) Ale się urobiłem! ^_^ więc teraz proszę o konstruktywne opinię!

I Need                       To Help Me!
[Obrazek: we-need-you-554x554.jpg]
+ Panie/Pani moderatorze/moderator dys. zawiadywania stroną, strasznie tnie i ucina litery przez co strasznie się umordowałem, regularnie też wyskakuje błąd że strona jest zatrzymana/przestała działać i myślę że ma to coś z tym wspólnego.

+ Zaznaczam iż cała praca została wykonana przeze mnie jedyna przekopiowana rzecz to spis rozdziałów z fan-wiki ( stamtąd też wziąłem wszystkie potrzebne mi informacje) ( w skrócie NIE KOPIOWAŁEM CUDZEJ PRACY! wszelkie oskarżenia będą bezpodstawne ) 

+ posiadam zakodowany pierwowzór (może trochę przesadzam ale właśnie byłem na wątku z aferą i chcę się zabezpieczyć)
Pozdrawiam                                                  
                                                                                                                                                                                                                                        Fanatyk

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości