[Yusuke Kishi] Shinsekai Yori LN
#1
[Obrazek: from_the_new_world_novel_cover.jpg]

Autor: Yusuke Kishi

Gatunek: Dramat, Sci-fi, Psychologiczne, Dreszczowiec

Status: Zakończona

Liczba tomów: Zależnie od wydania, w 2008 roku w 2 tomach, w 2009 roku w 1 tomie, w 2011 roku w 3 tomach

Oryginalny wydawca: w 2008 roku Kodansha, w 2009 Kodansha Novels, w 2011 Kodansha Bunko

Opis: Zapożyczony ze strony: https://shinden.pl/manga/52986-shin-sekai-yori 
Tysiąc lat od teraz, w Japonii istnieje "utopia". Główna bohaterka, Saki Watanabe, mieszka w małej malowniczej miejscowości odizolowanej od świata zewnętrznego. Świat tej jest rządzony przez ludzi, którzy posiadają "moc bogów" - psychokinezę. Gdy Saki wreszcie przebudza swoje własne moce, rozpoczyna trening w Akademii Zenjin wraz z pięcioma innymi dziećmi: Satoru Asahina, Maria Akizuki, Mamoru Itou, Shun Aounuma i Reiko Amano.

Nie wszystko jednak jest takie, jak się wydaje. W tej utopijnej wiosce krążą dziwne plotki o potwornym kocie porywającym dzieci, które następnie znikają z akademii. Świat ten i jego historia jest znacznie mroczniejsza niż się wydaje, a ludzkość znajduje się na krawędzi upadku.

Opinia: Według mnie, kolejna oryginalna LN (podobnie jak wydane przez Was Puste Granice). Historia która już od początku jest przedstawiana jako coś, co ma zmusić czytelnika do przemyśleń i utrzymać go w grozie i niepewności. Utwór jest napisany w bardzo dobry sposób, akcja wciąga i z przyjemnością poznaje się losy bohaterów. Historia jest niebanalna i potrafi zaskoczyć, przy okazji znajdzie się w niej coś dla osób lubiących tematykę Boys/Girls Love. Na rynku LN brakuje trochę poważniejszych tytułów jak ten tutaj.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości