Ankieta: Czy interesuje Cię ten tytuł?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
25.00%
2 25.00%
Pewnie kupię
12.50%
1 12.50%
Może kupię
12.50%
1 12.50%
Raczej nie
37.50%
3 37.50%
Kijem tego nie tknę!
12.50%
1 12.50%
Razem 8 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[INUDOH Chie] Aoi Horus no Hitomi - Dansou no Joou no Monogatari
[Obrazek: 61JM8A79V5L.jpg][Obrazek: 81Y9DXI2V-L._SL500_.jpg]

Alternatywne tytuły: Reine d'Égypte, The Blue Eye of Horus, The Eye of Blue Horus
Autor: Chie Inudoh
Wydawnictwo: Enterbrain
Tomy: 4+
Gatunki: dramat, historyczne, seinen

Opis: Akcja rozgrywa się 3500 lat temu w Egipcie. W tamtych czasach krajem rządzili wyłącznie mężczyźni. Jednak jednej kobiecie o imieniu Hatszepsut udało się zostać faraonem. Została nazwana "królową, która ubiera się jak mężczyzna". Hatshepsut musi radzić sobie z intrygami i walką o władzę.

Moje zdanie: Samo miejsce akcji jest już dla mnie interesujące. Do tego świetna kreska i zaradna bohaterka przekonały mnie do tego tytułu.

[Obrazek: 6192417H3aL._SX350_BO1,204,203,200_.jpg][Obrazek: 5150YVPYh7L.jpg]
Popieram wydanie: Ai no Kusabi, Adekan, After the Rain, In these Words, God Child, Hakoniwa no Soleil, Hone ga Kusaru Made, Hua Hua You Long, Kaine, Kasane, Mahou Shoujo Ikusei Keikaku, Neon Sign Amber, Sora wo Kakeru Yodaka, Tourou no Ori, Yokosu Inu, Sakura Gari, Yarichin Bitch Club, Yuugure Light
A jak wygląda sprawa zgodności historycznej? Czy autorka odnajduje się w historii i zwyczajach starożytnego Egiptu? Czy może wykorzystuje starożytny Egipt jako nietypowe tło dla swojej całkowicie wymyślonej historii i nie zwraca uwagi na realia ówczesnej epoki?
Nie jestem ekspertem, ale wg mnie manga całkiem wiarygodnie oddaje klimat starożytnego Egiptu. Jest też kilka ciekawostek dot. życia w tym czasie. Hatszepsut jest w każdym razie postacią historyczną. Manga pokrywa się przynajmniej częściowo z biografią (przyznam, tylko pobieżnie zapoznałam się z biografią). Pojawia się problem, że bycia kobietą, niewolnictwa, życia w haremie itp.
Popieram wydanie: Ai no Kusabi, Adekan, After the Rain, In these Words, God Child, Hakoniwa no Soleil, Hone ga Kusaru Made, Hua Hua You Long, Kaine, Kasane, Mahou Shoujo Ikusei Keikaku, Neon Sign Amber, Sora wo Kakeru Yodaka, Tourou no Ori, Yokosu Inu, Sakura Gari, Yarichin Bitch Club, Yuugure Light

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości