Ankieta: Czy kupowalibyście gdyby została wydana?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
53.33%
8 53.33%
Na pewno kupię
0%
0 0%
Może się skuszę
0%
0 0%
Raczej nie kupię
20.00%
3 20.00%
Kijem tego nie tknę!
26.67%
4 26.67%
Razem 15 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Akizuki Sorata] Akagami no Shirayukihime
Tytuł: Akagami no Shirayukihime
Autor: Sorata Akizuki
Ilość tomów: 17 (nadal wychodzi) 
Wydawca: Hakusensha
Gatunek: Dramat, fantasy, romans z domieszką komedii
Rok: 2006
Opis: Shirayuki jest zwykłą zielarką i obywatelką w królestwie Tanburn, posiada jednak unikalną cechę: swoje piękne czerwone włosy. Jej matka zmarła, a ojciec jest byłym szlachcicem wydalonym z Tanburn. Ze względu na swój nietypowy kolor włosów, jej dziadkowie byli zawsze czujni uważając na to, co robiła i wychowywali ją tak, aby nauczyła się radzić sobie sama i w każdym nowym otoczeniu zawsze była ostrożna. Jej włosy zwróciły jednak uwagę księcia Raji, który zażądał, aby została jego konkubiną. Dziewczyna ścina włosy i ucieka do sąsiedniego królestwa Clarines.
Dodatkowo: Manga doczekała się dwóch sezonów anime i OVY w 2015 i 2016

[Obrazek: akagami_no_shirayukihime_797650.jpg]

Jednak dodam, że opis nie oddaje magii całej mangi. Bohaterowie są dobrze napisani, mają zróżnicowane charaktery i wyraźnie wykreśloną ścieżkę po której kroczą, wraz z ideałami jakimi się kierują. Każdy znajdzie bohatera z którym się zidentyfikuje, a na ich braki też nie można narzekać, gdyż z czasem ich liczba rośnie, a wraz z nimi wychodzą na jaw interesujące fakty. Historia jest spójnie poprowadzona, nie ma w niej dziur fabularnych i ani większych nieścisłości. Autorka postarała się, aby jej opowieść była wciągająca i nie nudziła. Manga zawiera interesujące arki, w każdym praktycznie przenosimy się do innego miejsca, nie tylko na terytorium Clarines, ale i większości terenów poza królestwem! Wątek romantyczny między bohaterami nie nudzi, a wręcz ciekawi i zastanawia w jaki sposób postacie zdołają przejść przed dzielące ich ściany, aby któregoś dnia móc stanąć przy swym boku. 

[Obrazek: c863141e-f5ea-4c1e-be8c-aacc5b5624b4.jpg]
Jeśli ktoś zgadnie płeć za pierwszym razem jest mistrzem </3

Manga jest naprawdę świetna, pokochałam ją od pierwszego wejrzenia i myślę, że nie tylko ja. Mam ogromną nadzieję zobaczyć ją w przyszłości na mojej półce Uśmiech
Trzymaj się, proszę, ustaleń odnośnie dodawania ankiet, żebym nie musiała tego ciągle edytować.
Bardzo przyjemna historia. Na pewno bym kupowała.
Popieram wydanie: Ai no Kusabi, Adekan, After the Rain, In these Words, God Child, Hakoniwa no Soleil, Hone ga Kusaru Made, Hua Hua You Long, Kaine, Kasane, Mahou Shoujo Ikusei Keikaku, Neon Sign Amber, Sora wo Kakeru Yodaka, Tourou no Ori, Yokosu Inu, Sakura Gari, Yarichin Bitch Club, Yuugure Light
Bardzo mi się podobają okładki tej mangi, np.:
[Obrazek: 10199.jpg][Obrazek: 10690.jpg]

Aktualnie mamy 18 tomów. Tak się prezentują pierwsza i ostatnia okładka:
[Obrazek: 6819.jpg][Obrazek: 14527.jpg]
Popieram wydanie: Ai no Kusabi, Adekan, After the Rain, In these Words, God Child, Hakoniwa no Soleil, Hone ga Kusaru Made, Hua Hua You Long, Kaine, Kasane, Mahou Shoujo Ikusei Keikaku, Neon Sign Amber, Sora wo Kakeru Yodaka, Tourou no Ori, Yokosu Inu, Sakura Gari, Yarichin Bitch Club, Yuugure Light
(22-03-2018, 12:43 PM)fankaAnK napisał(a): Bardzo mi się podobają okładki tej mangi, np.:
[Obrazek: 10199.jpg][Obrazek: 10690.jpg]

Aktualnie mamy 18 tomów. Tak się prezentują pierwsza i ostatnia okładka:
[Obrazek: 6819.jpg][Obrazek: 14527.jpg]

To prawda, okładki są piękne i zróźnicowane. Pięknie wyglądałyby na półce <3
[Obrazek: Shirayuki-and-Zen-akagami-no-shirayukihi...00-230.gif]

Czerwony jest kolorem przeznaczenia
Już jest, więc można przerzucić do zamkniętych Uśmiech

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości