Forum wydawnictwa Kotori
[Trudy and Doug] Oglaf - Wersja do druku

+- Forum wydawnictwa Kotori (http://www.kotori.pl/forum)
+-- Dział: Wydawnictwo Kotori (http://www.kotori.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Propozycje wydawnicze (http://www.kotori.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: [Trudy and Doug] Oglaf (/showthread.php?tid=403)[Trudy and Doug] Oglaf - Hyakki_Yakou - 23-03-2013

[Obrazek: og-book01.jpg]

Dobra, nie wiem za bardzo jakie informacje podać o takim komiksie.
Status: niezakończony.
Oryginalny wydawca: serwis oglaf.com/wydano pierwszy tomik, nie wiem niestety przez kogo.
Wydano: jeden tom zbiorczy(+bonusowa zakładka z autografem).

Krótkie komiksy oglafa głównie nabijają się z rożnych różnistych konwencji fantasy i erotyki. Większość łączy tylko to samo uniwersum, czasem mniej-więcej ciągła fabuła (np. w przypadku historyjek o poszukiwaniu źródła czy Kronaku).

Mnie komiksy się bardzo podobają, idzie się pośmiać, a grafika też jest na wysokim poziomie. Pośmiać też się czasem trzeba, a zatwardziałe yaoistki mają nawet parki homo przemieszane z hetero. Dla każdego coś dobrego Duży uśmiech

Wiem, że pewnie małe szanse wydać komiks internetowy, który wychodzi stronka/na tydzień, trwać będzie pewnie latami, a do tego jest cały w kolorze, ale pomarzyć zawsze wolno.


RE: [Trudy and Doug] Oglaf - Rizu - 23-03-2013

JESTEM ZAAAAAAAAAA XDDDDD aczkolwiek rozważam kupno wersji angielskiej. Obawiam się, że spora ilość dowcipu zawarta wewnątrz jest nieprzetłumaczalna.

I powraca znów to samo pytanie: co u diabła z Ivanem?!!!!! >____<


RE: [Trudy and Doug] Oglaf - Maru - 23-03-2013

Hahaha, przejrzałam kilka z tych komiksów i są naprawdę niezłe. Po prostu mój typ humoru Duży uśmiech Chętnie bym kupiła książkowa wersję, ale tak jak napisała Rizu, większość żartów trudno przełożyć na nasze Język


RE: [Trudy and Doug] Oglaf - Sasanka - 24-03-2013

O mamo przenajmilsza OGLAF - MUAAAAAAAAAAAAAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHHAHAH XD KWIIIK XD


RE: [Trudy and Doug] Oglaf - Ushiwakamaru - 27-03-2013

Oglaf uwielbiam, ale nie wiem jak wybitny tłumacz musiałby się za to zabrać, by przełożyć wszystkie dowcipy na polski. Musiałabym mieć pewność, że nie skiepszczono tłumaczenia i wtedy bym pewnie kupiła.


RE: [Trudy and Doug] Oglaf - Cagatey01 - 29-12-2014

Nie wiem dlaczego jeszcze w tym temacie nie ma mojego wielkiego TAK!
Kocham wszystkie prace autorki i mam nadzieję na posiadanie kiedyś kompletu jej dzieł. Jak na razie udało mi się tylko upolować Age Called Blue, ale liczę na więcej szczęścia (w planach mam też zakup wychodzącego w październiku Sakuhin Number 20).


RE: [Trudy and Doug] Oglaf - Ika - 29-12-2014

Oglaf rządzi. Są wątki homo, jest dużo humoru i wielkie pole do popisu dla naszych tłumaczy i redaktorów. W fandomie jest sporo fanów. Po prostu strzał w dziesiątkę i genialny pomysł na całej swojej rozciągłości. Tylko kolor i format są tu faktycznym problemem, bo ciężko będzie przy dobrej jakości wydania zachować przystępną dla naszych czytelników cenę. Ale mam taki szalony pomysł, kolorystyka tego komiksu moim zdaniem dobrze by się prezentowała na matowym papierze, co na pewno trochę obniży koszt druku.

Na co my jeszcze czekamy?


RE: [Trudy and Doug] Oglaf - Lau - 29-12-2014

Spoko, Ika. Poszukaj, kto to wydaje i w jaki sposób załatwić sprawy licencyjne, a potem poszukaj drukarni, która zaproponuje najbardziej konkurencyjną ofertę i możemy ruszać.


RE: [Trudy and Doug] Oglaf - WhereIsMyLesbian? - 29-12-2014

(29-12-2014, 01:56 PM)Lau napisał(a): Spoko, Ika. Poszukaj, kto to wydaje i w jaki sposób załatwić sprawy licencyjne, a potem poszukaj drukarni, która zaproponuje najbardziej konkurencyjną ofertę i możemy ruszać.

TAAAAAAAAAAK Serce
Wydajcie to! Centaury później, teraz wydajcie tooo Diabeł


RE: [Trudy and Doug] Oglaf - Vobyss - 29-12-2014

(29-12-2014, 02:30 PM)WhereIsMyLesbian? napisał(a): TAAAAAAAAAAK :heart:
Wydajcie to! Centaury później, teraz wydajcie tooo :diabel:

Ja jestem za kolejnością odwrotną XD Ale wielkie tak dla tego komiksu. Z tłumaczeniem tego typu zawsze jest problem (chyba tylko dlatego jeszcze nie wydano Gintamy), ale trzymam kciuki :d


RE: [Trudy and Doug] Oglaf - WhereIsMyLesbian? - 29-12-2014

(29-12-2014, 02:52 PM)Vobyss napisał(a):
(29-12-2014, 02:30 PM)WhereIsMyLesbian? napisał(a): TAAAAAAAAAAK Serce
Wydajcie to! Centaury później, teraz wydajcie tooo Diabeł

Ja jestem za kolejnością odwrotną XD Ale wielkie tak dla tego komiksu. Z tłumaczeniem tego typu zawsze jest problem (chyba tylko dlatego jeszcze nie wydano Gintamy), ale trzymam kciuki :d

A niech wydają i te centaury, i te dojinshi, i oglafy... Dżizas, bierę, bierę, bierę!!!
Tzn, na chwilę obecną nie czytałam żadnego z tych komiksów, ale pooglądałam obrazki, poczytałam opinie... na pewno kupię Serce Zwłaszcza, że niektóre z tych komiksów nie mają dużo tomów i portfel nie odczuje Zawstydzony