DRRR!! x2 – okładka

Tym razem dwa newsy, jeden niestety niezbyt dobry, drugi przeciwnie.
Niestety mamy 2-3 tygodniowe opóźnienie planu wydawniczego i część czerwcowych tytułów (w tym Sword Art Online) przeskoczy na pierwszą połowę lipca. Zrobimy co w naszej mocy, aby jak najszybciej nadrobić zaległości, liczymy jednak na Waszą wyrozumiałość.

Druga sprawa. Mamy akceptację okładki drugiego tomu Durarary. Książka powinna pojawić się jeszcze w czerwcu (dokładnie 28-go), a preodrer jest już dostępny w naszym sklepie.

Tak prezentuje się okładka…

DRRR!! x2

„Kocham ludzi. Kogo dokładnie? Ach, to nie tak. Kocham wszystkich ludzi bez wyjątku. Co w nich kocham? Cóż za niemądre pytanie. Wszystko. Kocham w nich wszystko! Każdą najmniejszą rzecz. Tak, ciebie oczywiście też bardzo kocham. Choć nie mogę naprawdę cię kochać.
Ale ty kochaj mnie.”

Dzielnica Ikebukuro w Tokio jest miejscem, gdzie pojawiają się rozmaite persony niewprawne w miłości: licealistka niepotrafiąca znaleźć swojego miejsca w życiu, dziennikarz trzeciorzędnego brukowca szukający sensacji, nauczyciel podejrzany o molestowanie swoich uczennic, członek gangu noszący żółtą chustę, największy twardziel w całej dzielnicy, młody broker informacji oraz bezgłowy jeździec na czarnym jak noc motocyklu.

Co wszyscy mają wspólnego z atakami tajemniczego rozpruwacza? I czy fala brutalnych napaści zwiastuje rychły
koniec Ikebukuro?

15 komentarzy

 1. Naito /

  Jest już 1 lipca, a ja codziennie chodzę do empiku i nie widzę drugiego tomu ;/. Czy będzie go można tam jeszcze nabyć? (durarara light novel 2)

  • Lau /

   DRRR2 przyszła w piątek (01.07) i została rozesłana do prenumeratorów. W sklepach pojawi się pod koniec przyszłego tygodnia.

   • Hoshei /

    Całe szczęście ♥ Teraz tylko cieszyć się tym cudeńkiem, gdy tylko trafi do moich rączek! Uwielbiam Was za Drrr!! Jak i za inne tytuły, ale za ten to po prostu nie da się wyrazić, jak bardzo jestem wdzięczna~

 2. faran /

  Czy w związku z obsuwą premiery DRRR!! #2 spowodowanej przez drukarnię tomiki będą rozsyłane do prenumeratorów listami zwykłymi czy priorytetowymi aby doszły jak najszybciej?

  Mam ogromną nadzieję, że kolejne tomy TC nie będą napotykały już takich problemów, bo de facto w lipcu powinien już do nas trafić tomik 3… a nadal z niecierpliwością oczekujemy 2 🙁

 3. Proteo /

  Wiadomo kiedy 10 tom Sword Art Online pojawi się w sklepach?

  • Liczymy, że przed 10 lipca powinien być (żeby się nie zrobiła rocznica, o czym jest napisane w posłowiu).

 4. PSychoxs /

  A wiadomo co się dzieję z Totally Captivated #2? Ponieważ chciałabym składać zamówienie, jednak ciągle brakuje mi tego komiksu 🙂

  • Cały czas (od jakichś 2 tygodni, może trochę dłużej) czekamy na akceptację nie tylko okładki, ale i zmian w treści, bo okazuje się, że Koreańczycy w międzyczasie postanowili jeden z elementów zmienić i zapewne muszą sobie przetłumaczyć z polskiego na koreański, cośmy tam pozmieniali i czy wszystko jest według ich zaleceń.
   Stąd taki poślizg z tym komiksem.
   Mamy nadzieję, że lada dzień dostaniemy akcept, a wtedy idzie od razu do druku, bo od dłuższego czasu jest gotowy i czeka tylko na zielone światło od koreańskiego wydawcy.

   • Przy okazji poprawki w TC, jaki był kontekst tej sceny że aż musieliście wprowadzać zmiany w fabule? Rozumiem, pojawia się jakieś odniesienie do tego, że Hugo Boss szył koszule dla hitlerowców ale mimo wszystko nadal nie brzmi to dla mnie jakoś bardzo „kontrawersyjnie” czy obrazoburczo.

    • Mookyul pojawia się w jednej ze scen w niemieckim mundurze z czasów drugiej wojny światowej (który trzeba było trochę wyretuszować), poza tym nastąpiła zmiana nazwiska projektanta, żeby już nikomu się nie kojarzył.
     Nie nam osądzać, co tu jest kontrowersyjne, a co nie. Strona koreańska zażyczyła sobie zmian. Wprowadziliśmy je i czekamy na akceptację.

 5. faran /

  hmm… trochę dziwna taktyka, że to SAO którego akceptacja była wcześniej jest przesuwane, a DRRR!! wchodzi jakby na jego miejsce. Ale ok, czyli jeszcze dwa tygodnie plus czas dojścia listu i można będzie czytać dalszą część 🙂 To dobra nowina. Oby tylko to „książka powinna pojawić się” zmieniło się na „książka pojawi się”. Za co trzymam kciuki.
  Na SAO poczekam trochę dłużej i tak jestem w polu jeśli chodzi o czytanie tej pozycji 😛 Również zastanawia mnie czy kolejny tom będzie przesunięty na wrzesień? Choć pewnie tak będzie 🙁

  • Łukasz.T /

   Też nie rozumiem, dlaczego DRRR będzie w czerwcu a SAO później. Śmieszy mnie to trochę, SAO wcześniej miało zaakceptowaną okładkę niż DRRR.

   • Dlatego, że DRRR! wyszła na początku kwietnia, a SAO na końcu, więc i kolejne tomy zachowają mniej więcej podobny odstęp czasowy. Poza tym w tej chwili obie LN robi jeden redaktor, bo drugi w szpitalu.

 6. Łukasz.T /

  Trudno się mówi:( Jak pech to pech:( Ważne żeby szybko do zdrowia wrócić. Hmm a takie pytanie, czy w takim razie 11 tom, też będzie przesunięty??

 7. Hoshei /

  Śliczna okładka! Oby za długo się nie przeciągało, trzymam kciuki~! Już nie mogę się doczekać!

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *